Дослідники вважають, що вікінги були настільки кровожерливими і войовничими до певного моменту в історії. Вони на ранніх етапах мирно торгували зі своїми європейськими сусідами.

Про це повідомляє Heritagedaily. Вікінгами узагальнено називають скандинавських мореплавців, які здійснювали далекі ранньосередньовічні походи. Представників напівдиких племен, які ще не мали власної писемності, вважалися дуже жорстокими по відношенню до інших народів.

Але вчені вважають, що вони не завжди були "кровожерливими варварами", а тривалий час мирно співіснували і торгували з іншими європейцями. До таких висновків дослідників підштовхнули результати тестів ДНК, яку витягли з п'яти кісток середньовічної тріски.

Скелет риби знайшли в поселенні Хедебю на території Німеччини, який вважався найважливішим торговим центром датських вікінгів. Він був центром перетину торгових шляхів з басейну Балтійського моря в басейн Північного. Вчені з'ясували, де саме могли виловити рибу.

Популярні новини зараз

Китайський вірус в Україні "гасне" разом з першими заморозками: статистика МОЗ на 26 вересня

Перший сніг, заморозки та сонячна сухість: синоптики пообіцяли українцям "примхливий" жовтень

Юрій Горбунов розповів про четверту дитину Каті Осадчої після недавніх пологів: "Марійка буде в 40"

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

Експертів здивував той факт, що рибалки зловили тріску поблизу Лофотенских островів на півночі Норвегії. Дослідники припускають, що вікінги сушили свій улов й, подолавши величезну відстань, продавали на території нинішньої Німеччини.

Але також існує і інша версія: тріску вікінги використовували в якості провіанту під час далеких походів з Норвегії. Дати точну відповідь про поведінку вікінгів, використовую лише п'ять кісток риби, дуже важко.

Крім того, вчені не можуть визначити, якщо скандинавські племена все ж займалися торгівлею і долали величезні відстані до інших країн, то що змусило торговців перетвориться в кровожерливих загарбників.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, археологи наткнулися в Білорусі на дивовижну знахідку, пов'язану з племенами вікінгів.