Дослідникам з США вдалося наблизитися до розгадки неспокійного нічного сну у людей похилого віку. Вони назвали одну з причин.

Про це повідомляється на сайті Університету Дьюка. Вчені прийшли до висновку, що нічне безсоння або чутливий сон у літніх людей є одним зі способів виживання. Він був притаманний давнім людям і допомагав їм уникати різних небезпек.

Дослідники з'ясували, що бабусі й дідусі не втратили цю здатність і в наші дні. Вони виявляють пильність, щоб охороняти від небезпек і нападу ворогів молодше покоління.

Вчені пояснили, що цілком ймовірно - неспокійний сон літніх людей є реліктом еволюційного минулого. Автори дослідження довгий час спостерігали за народом хадза. Його представники живуть на півночі Танзанії.

Представники народності весь день зайняті буденними справами, а вночі відпочивають. Їх стан в темний час доби експерти аналізували за допомогою розумних годин.

Популярні новини зараз
Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК Будете робити це перед працівниками ТЦК – сядете на 8 років: українців суворо попередили Можете залишитися без житла: що треба обов’язково перевірити при купівлі квартири "з рук" Постійна процедура більше не буде катуванням: українцям пояснили прості рішення щодо лічильників
Показати ще

Представники племені спали дуже нерівномірно і при такому режимі сну хоча б одна людина не спав. Він повинен попереджати інших про можливу загрозу. При цьому вчені встановили, що старші представники племені раніше лягали спати і раніше прокидалися.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, вчені з'ясували, як впливає на організм людини недолік сну.