На вищій точці свого поширення динозаври розселилися по всій земній кулі. Останки стародавніх ящерів були знайдені навіть у досить північних широтах Аляски і Сибіру. Канадського вченого Кохея Танаку з університету Калгарі зацікавило яким чином динозаври могли піклуватися про своє потомство в досить холодному кліматі. Адже і в ті часи літня температура на Алясці не перевищувала двадцяти градусів. Яйця при такому тепловому режимі просто загинуть. А великі розміри більшості рептилій того періоду наврядчи б дозволили висиджувати яйця не розчавивши їх.

За розгадкою допитливий канадець звернувся до найближчих родичів доісторичних рептилій. До птахів і крокодилів. Однак крокодили незабаром відпали. Вони рідко запливають в помірні широти і воліють не залишатися там надовго.

З птахами справи йшли краще. Птахи живуть практично в будь-яких широтах. Спостереження за репродуктивними стратегіями пернатих дозволило Танака підібратися до розгадки таємниці північних динозаврів.

З'ясувалося, що деякі птахи використовують геотермальне тепло, закопуючи яйця в сипучі матеріали грунту. Так нагріваючись пісок дозволяє зігріти і яйця. Інші види птахів використовують теплову енергію гниючих рослин. Вони обкладають свої яйця грунтом перемішаної з гниющими залишками трави і листя.

Популярні новини зараз
Зупинив авто - отримав повістку: що необхідно знати водіям про свої права Що чекає на тих, хто не оновив облікові дані у ТЦК ВЛК роблять придатним для мобілізації всіх: нардепка розповіла про таємний наказ Україною пройдуть масштабні перевірки пенсіонерів: хто залишиться без виплат
Показати ще

Подальші пошуки дозволили канадському вченому підтвердити цю версію. Дійсно, біля гнізд деяких видів динозаврів з певною частотою зустрічаються залишки рослинності. Біля гнізд інших видів частіше можна знайти пісок або дрібні камені.

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про нещодавню знахідку в Колорадо