Недавні знахідки дозволяють стверджувати, що роль жінки у стародавньому Єгипті була набагато більше, ніж це було прийнято вважати до цих пір. Підставою для такого твердження став генетичний аналіз мумій двох синів місцевого правителя. Обидва жили в епоху дванадцятої династії і померли в проміжку між 1985 і 1773 рр. до н. е. ДНК чоловіків, показали, що вони брати лише наполовину. Спочатку вчені вважали, що у них були різні матері. Але, як повідомляє сайт Головне, подальший аналіз показав, що у братів були різні батьки.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПідозри в неповній спорідненості чоловіків виникали і раніше через відмінності в структурі їх скелетів, особливо черепів. У 2014 році аналіз мітохондріальної ДНК змусив генетиків припустити, що навіть матері у "братів" були різні, але пізніше методику, якою користувалися автори дослідження, визнали надто недосконалою для того, щоб робити остаточні висновки. У новому дослідженні вчені порівнювали фрагменти мітохондріальної ДНК обох мумій і ДНК (фрагменти Y-хромосоми). Мітохондріальна ДНК передається по материнській лінії, виявилася однаковою в обох чоловіків, а Y-хромосоми, які дістаються дітям від батьків, виявилися різними.
Історики вважають, що відкриття британських генетиків може свідчити про більшу, ніж прийнято вважати, роль жінок у єгипетському суспільстві. Туманність згадок про батьків братів може пояснюватися тим, що обидва вони мали більш низький соціальний статус, ніж мати – Хнум-Аа. "Можливо, влада передавалася в Єгипті 12-ї династії по материнській лінії. Дитина не обов'язково успадковувала соціальний статус батька", – вважає один з авторів дослідження, єгиптолог Кемпбелл Прайс (Campbell Price). Цю гіпотезу підтверджують й інші письмові джерела, в яких імена і правителів Єгипту, і пересічних його жителів згадуються разом з іменами їхніх матерів.
Раніше портал "Знай.ua" науково пояснював трюк Моісея