Вчені з Массачусетського університету провели дослідження, в ході якого дізналися, на який алгоритм спирається мозок людини для формування рутинних звичок. Серед таких, наприклад, чищення зубів, прийом їжі, дорога на роботу і т. д.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк виявилося, важливу роль у формуванні звичок відіграє структура мозку, яка відома, як смугасте тіло або ж стріатум. Про це пише vladtime.
Так, експеримент проводився на щурах, які отримували винагороду за правильне проходження лабіринту. Як раз у той час, коли тварина вирішувала задачу вперше, нейрони смугастого тіла були порушені протягом усього процесу. Але, коли у пацюка відбувалося звикання до лабіринту, порушення фіксувалося лише на самому початку і в кінці випробування.
Метою нового дослідження було підтвердити дані висновки. Для цього вчені ще раз приступили до вивчення поведінки гризунів. Їх тренували натискати на два важеля в певній послідовності. За правильне виконання завдання щурів нагороджували ласощами.
Зазначимо, що навчання зайняло кілька тижнів. Тепер вчені впевнені в тому, що виявлений патерн активності нейронів стріатума дійсно може відповідати за об'єднання ряду дій в єдину звичку.
Раніше портал "Знай.uа" писав, що експерти радять їсти по три яйця в день. Цей продукт відмінно підходить для сніданку, зміцнює здоров'я і забезпечує захист від ряду захворювань.