Компанія Toshiba представила новий пристрій для дослідження другого енергоблоку АЕС Фукусіма-1.

По суті це телескопічний робот довжиною майже 13 метрів, на кінці якого встановлена камера на поворотному механізмі.

У 2011 році на АЕС Фукусіма-1 в результаті землетрусу вимкнулись три енергоблоки. Слідом за землетрусом цунамі зруйнувало системи зовнішнього і резервного енергопостачання, які необхідні для відведення залишкового тепловиділення від зупинених реакторів. Протягом декількох днів це призвело до вибухів на трьох енергоблоках і великої радіаційної аварії, якій був привласнений максимальний рівень за міжнародною шкалою ядерних подій нарівні з аварією на Чорнобильській АЕС.

Навіть через кілька років рівень іонізуючого випромінювання в постраждалих енергоблоках занадто високий для ліквідаторів, тому для їх дослідження розробляються і використовуються для роботи з віддаленим керуванням. У 2015 році

Популярні новини зараз

Вагітна Катя Осадча "поховала" зірку "Дизель шоу" Яну Глущенко після ювілею: "Вже щось не так"

Вікторія Смеюха з "НеАнгелів" похвалилася бронзовою засмагою в міні-бікіні: "Зірка Сходу"

Дружина Діми Монатіка показала сімейний відпочинок в Греції - "Вся просякнута любов'ю"

Настя Каменських загіпнотизувала формами в "дірявих" колготах: "Ідеальна фігура"

Показати ще

На даний момент, Toshiba разом з Міжнародним дослідним інститутом по висновку з експлуатації ядерних об'єктів (IRID) розробила новий пристрій для робіт всередині герметичної оболонки другого реактора. Робот довжиною 12,8 метра оснащений камерою, з її допомогою фахівці зможуть оцінити стан другого енергоблоку, зокрема, вивчити дані про розплавлення ядерного палива, які потрібні для розробки плану по його вилученню.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що бронежилети стануть тонше футболки.