На психічному здоров'ї людини безсонні ночі відображаються дуже погано. У цьому впевнені шотландські вчені.

Відомо, що фахівці з Глазго на чолі з Лорою Лайалл прийшли до висновку, що пізній відхід до сну може спровокувати появу розсіяного склерозу або хвороби Альцгеймера. Дослідники вирішили провести експеримент з метою вивчення способу життя 91105 учасників віком від 37 до 73 років. Про це пишуть європейські ЗМІ.

Активність добровольців фіксувалася завдяки наручним браслетам. На основі цих даних, вчені змогли розрахувати цикл неспання і сну випробовуваних. Крім того, експерти використовували медичні дані про учасників.

Проаналізувавши всі дані, наукові співробітники дізналися, що серед тих, хто віддав перевагу нічному способу життя, ризик отримати психічний розлад опинився на 11% вище, ніж у тих, хто лягав спати по режиму.

Популярні новини зараз
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Дослідники також відзначили, що використання гаджетів перед сном збиває циркадні ритми людини, так як штучне освітлення смартфона сприймається організмом як денне, що уповільнює виробництво мелатоніну.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що тютюн насправді має безліч корисних властивостей для організму. Нещодавні дослідження австралійських вчених підтвердили ці докази. Декоративний тютюн здатний навіть лікувати деякі небезпечні інфекції.

Серед таких захворювань є ті, які викликаються золотавим стафілококом, ВІЛ, вірусом Зіка та енцефалітними вірусами. Пептид NaD1 руйнує зовнішній шар клітин грибка Candida albicans, є збудником небезпечних захворювань у людей з імунодефіцитами, і викликає загибель мікроорганізму. Такий механізм відрізняється від принципу дії антибіотиків, до яких у грибка спостерігається розвиток стійкості.

На інфекції припадає приблизно кожна восьма смерть у світі. Протягом наступних 30 років смертність від цієї причини буде рости через поширення стійких до антибіотиків бактерій.

Як повідомляв портал "Знай.uа" кандидат медичних наук Анатолій Печінка довів, що найнебезпечнішими для людини є енергетичні напої, які містять у собі дуже багато кофеїну.