Із-за глобального потепління повені стають сильнішими. До цього призводить вплив парникових газів, які викидають в атмосферу транспорт і промислові підприємства. Через високі температури прискорюється танення льодовиків і рівень Світового океану зростає.

Також тепле повітря накопичує більше водяної пари, завдяки чому посилюються дощі. За словами вчених, загроза повеней збережеться, навіть якщо людству вдасться максимально скоротити викиди парникових газів, повідомляється на сторінках журналу Science Advances. Німецькі вчені скомбінували декілька існуючих прогностичних моделей. Вони використовували гідрологічні моделі, оцінюють характер кругообігу води в різних умовах, а також моделі загальної циркуляції. Також в роботі оцінили ефективність можливих захисних заходів: спорудження дамб, перенесення прибережних поселень і зміни будівельних норм.

Дослідники прийшли до висновку: найбільше від стійок річкових повеней постраждає Азія. До 2040 року жертвами повеней можуть стати до 156 млн жителів цієї частини світу. Наприклад, в Пакистані цей ризик майже подвоїться в порівнянні з історичним періодом спостережень, в майбутньому можуть постраждати до 11 млн осіб. При цьому існує небезпека повеней в Пакистані і сьогодні: від катаклізму 2010 року постраждали близько 2 млн громадян. У Південній Америці число постраждалих зросте з 6 до 12 млн осіб, в Африці – з 25 до 34 млн.

Популярні новини зараз
Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною За інтернет можна не платити: як скористатися новою послугою
Показати ще

Під загрозою підвищеного ризику повеней на річках виявляться 42 штати США з 50. В Європі найбільше можуть постраждати країни, що оточують Балтійське море: Німеччина, Швеція і Польща. Згідно з прогнозом, у Німеччині число жертв повеней в наступні 25 років може збільшитися майже в 10 разів.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що мішки з піском зупинять глобальне потепління.