Вчені зуміли генетично змінити мишей, щоб ті перестали бути глухими.

Тепер вони готуються провести випробування на людях. Шляхом ін'єкції, "ген-редактор" проникав безпосередньо в вушні клітини новонароджених гризунів з глухотою, що дало можливість ученим "відключити" мутантний ген, який би позбавив їх слуху з часом. У віці чотирьох тижнів необроблені миші не могли чути звук на 80 децибелах - рівень міського трафіку.

Оброблені миші, однак, реагували на звук менше 65 децибел - це рівень нормального людського розмови.

Популярні новини зараз
Без світла сиділи, тепер без води: в Україні запроваджують погодинні графіки водопостачання ТЦК буде безпощадним до цих жінок: кому загрожують штрафи на рівні з чоловіками Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт
Показати ще

Гризуни з лабораторії отримали назву "Бетховен".

"Ми були дуже схвильовані, коли спостерігали за збереженням слуху у вухах", - сказав співавтор дослідження Девід Лю з Гарвардського університету.

До восьми тижням необроблені миші взагалі не реагували на раптові, гучні звуки, у той час як оброблені лякалися кожен раз.

За словами команди, майже половина випадків втрати слуху у людей має ту ж саму генетичну причину. Люди з мутацією TMC1 зазвичай починають втрачати слух у віці від 5 до 30 років, а більшість стає глухими в 50-60 років.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що біологи створили космічне яблуко.