Прийнято вважати, що атмосфера Землі є надійним захисним шаром, що оберігає планету і її мешканців від негативних космічних впливів. Хмари грають важливу роль у цьому процесі і, крім того, займають значне місце в кругообороті рідини на Землі. Але як показали останні дослідження, природа виникнення хмар в тій же мірі космічна, що і земна. За інформацією російських ЗМІ, значна частина хмар утворюється під дією космічного випромінювання.

Вчені заявили, що більшість хмар на Землі приходять з космосу. Вони виникають завдяки впливу променів високої енергії на краплі аерозолів. Данські фахівці розгадали останню деталь впливу космічних частинок на клімат Землі. Група вчених з Технічного університету Люнгбю, Данія, провела низку експериментів з метою з'ясування природи хмар. Експертам вдалося виявити, що багато з них з'являються в атмосфері Землі завдяки космічному впливу.

Більшість хмар формуються з аерозолів – дрібних крапель рідких і твердих речовин. Вчені з'ясували, що ці маленькі частинки перетворюються на зародки хмар завдяки впливу космічних променів високої енергії. Космічні промені, вважають фахівці, стали причиною серії кліматичних аномалій на Землі, а зміни сонячної активності або спалахи наднових будуть впливати на атмосферу планети.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про творців життя на Землі

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще