Прийнято вважати, що атмосфера Землі є надійним захисним шаром, що оберігає планету і її мешканців від негативних космічних впливів. Хмари грають важливу роль у цьому процесі і, крім того, займають значне місце в кругообороті рідини на Землі. Але як показали останні дослідження, природа виникнення хмар в тій же мірі космічна, що і земна. За інформацією російських ЗМІ, значна частина хмар утворюється під дією космічного випромінювання.

Вчені заявили, що більшість хмар на Землі приходять з космосу. Вони виникають завдяки впливу променів високої енергії на краплі аерозолів. Данські фахівці розгадали останню деталь впливу космічних частинок на клімат Землі. Група вчених з Технічного університету Люнгбю, Данія, провела низку експериментів з метою з'ясування природи хмар. Експертам вдалося виявити, що багато з них з'являються в атмосфері Землі завдяки космічному впливу.

Більшість хмар формуються з аерозолів – дрібних крапель рідких і твердих речовин. Вчені з'ясували, що ці маленькі частинки перетворюються на зародки хмар завдяки впливу космічних променів високої енергії. Космічні промені, вважають фахівці, стали причиною серії кліматичних аномалій на Землі, а зміни сонячної активності або спалахи наднових будуть впливати на атмосферу планети.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про творців життя на Землі

Популярні новини зараз

Пий і худни: відомий лікар вивів формулу спалювання зайвої ваги за допомогою двох чашок кави  

Комунальники Марцінківа знесли пів Франківська: це незаконно

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Спритний українець побудував балкон розміром у дві квартири: рейдер зі шпателем

Показати ще