Викиди вуглекислого газу дорого обходяться нашій планеті. Адже глобальне потепління клімату, спровоковане ними, призводить до танення льодовиків і підвищення рівня світового океану. Вже до середини цього сторіччя кількість жертв серед жителів прибережних міст може досягти 250 мільйонів чоловік. Розрахунок швидкості танення льодовиків допоміг би прийняти додаткові заходи захисту і врятувати всіх цих людей. Нова карта Гренландії без льодовикового покриву дозволяє оцінити масштаби загрози та зрозуміти, які додаткові фактори впливають на танення льодовиків. Як повідомляє портал Файна Ідея, у створенні цієї карти брало участь понад 30 установ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
"Ця нова добірка тривимірного ландшафту під льодовим покривом Гренландії показує плавний перехід між надземною масою і прилеглим морським дном", — говорить один з членів команди Пітер Фретвелл з BAS: "Що дає вченим погляд з висоти пташиного польоту на межі Гренландії, які відчувають найбільші зміни." Для складання карти вченим знадобилися роки радіолокаційних спостережень і карти морського дна, які складалися з човнів, літаків, супутників із застосуванням комп'ютерного моделювання для оцінки форм деяких з найбільш важкодоступних районів. Знання товщини льоду може бути корисним при розрахунку швидкості плавлення льоду. Гренландія в даний час втрачає близько 260 мільярдів тонн льоду на рік.
"Загальний внесок крижаного покриву в підвищення рівня світового моря склав би 7,42 метра, якби він повністю розтанув, дещо вище, ніж розраховувалося раніше" — розповідає Фретвелл. Хоча карта показала, що деякі льодовики товщі, ніж передбачалося раніше, візуалізація також підкреслила небезпеку більш теплих океанських течій, які можуть працювати під більш товстим льодом і розбивати його на частини. Процес танення частково залежить від форми фіордів, так як деякі канали мають високі хребти або пороги, які стримують теплу воду, що йде з океану, цю топографічну ознаку також можна розглянути на карті.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про небезпеки кліматичної інженерії