Вченим з Нью-Йоркського університету вдалося з'ясувати взаємозв'язок між агресією і сексуальним потягом у самців. Експерименти проводилися на мишах. Однак, подібні механізми можуть діяти і у людей, передає Nature Neuroscience.

У 2011 році Даюй Лінь і її колеги вивчали регіон мозку під назвою гіпоталамус, відповідальний за регулювання різних поводжень. Вони виявили ряд клітин у цьому регіоні у самців мишей, які контролювали як агресивну, так і статеву поведінку. Коли ж ці клітини були "виключені", тварини не парувалися і не проявляли агресію. Однак обидві поведінки знову виникали, коли вчені стимулювали роботу клітин.

У самиць за ці два типи поведінки відповідають різні ділянки мозку. У той час як у самців такі клітини перемішані. Серед можливих причин може бути названа активна роль самців під час спарювання. У багатьох видів вони повинні буквально домагатися самки, потім вибиратися на неї. Самиці ж у процесі спарювання, як правило, залишаються нерухомими.

"Чи може таке дослідження стати в нагоді при вивченні людини? Гіпоталамус виглядає дуже схожим у всіх видів, каже Лінь, - такі області присутні у птахів, крокодилів і мавп. Немає причин думати, що люди унікальні".

Популярні новини зараз
Банки будуть вибухати, а кришки - злітатимуть: в Україну завезли спецію, яку небезпечно додавати в консервацію Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Українцям встановили обмеження: не вдасться перевезти через кордон Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про причини ненавісті росіян до України