Вчені-генетики стурбовані можливими випробування генного методу драйву. За їх словами, ця технологія загрожує біологічного розмаїття на планеті.

“Це технологія, до якої ми соціально і етично не готові, але технологічно ми можемо її здійснити. Саме це нас і лякає", - заявив новозеландський дослідник Ніл Геммель.

Метод генного драйву здатний "скасувати" принцип природного відбору, так як сприяє поширенню в популяції модифікованого гена. Крім того, за допомогою даної технології можна створити інвазивний організм-шкідник, який зможе знищити увесь вид йому подібних.

Вперше про таке застосування методу генного драйву написала група вчених з Гарвардського університету в 2014 році. Один з авторів публікації, Кевін Эсвелт, майже відразу після публікації роботи намагався попередити наукову громадськість про небезпеку експериментів. Кевін повідомив, що подібний ген може поширитися на всі живі організми, знищуючи їх.

Зараз вчені говорять про те, що випробування генного драйву рівнозначно створенню нового виду, загрозливого біорізноманіття.

"Моя помилка полягала в нездатності ясно і повно донести інформацію", - говорить генетик.

За його словами, в публікації 2014 року повідомлялося про переваги методу генного драйву, при цьому можливих ризиків і проблем приділялося недостатньо уваги.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що зруйновані головні міфи про клонування.