Американський астрофізик Ден Хупер опублікував роботу, в якій переглядає знамениті принципи Кардашева і робить цікаве припущення про те, які проблеми чекають цивілізації, які досягли високого рівня розвитку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРадянський астрофізик Микола Кардашев в 1962 році висунув теорію про три стадії розвитку цивілізації. Відповідно до цієї теорії, цивілізація спочатку вичерпує ресурси своєї планети, потім приймається за енергетичні ресурси своєї зірки, а потім використовує ресурси навколишніх зірок у своїй галактиці до тих пір, поки не виникне потреба переміститися в іншу галактику.
Микола Кардашев
Людство, як нескладно здогадатися, зараз перебуває в середині першої стадії свого розвитку (відомий вчений Карл Саган визначив її як 0,7 від першої стадії за шкалою Кардашева). І невідомо, чи доживе до другої стадії.
Теорія Кардашева досі залишалася домінуючою в області оцінки етапів розвитку цивілізації. І, швидше за все, буде залишатися такою і надалі. Але з одним суттєвим доповненням. Американський астрофізик Ден Хупер, професор Чиказького університету, опублікував роботу, в якій доводить, що отримання енергії від далеких зірок - не тільки кращий спосіб вирішення енергетичних проблем високорозвиненої цивілізації. Але і єдиний спосіб уникнути самотності в космосі.
Ден Хупер
Питання темної енергії
Робота Хупера опублікована на найбільшому сайті наукових препринтів ArXiv.org. Ключовий аргумент логіки Хупера - наявність у Всесвіті темної енергії. Згідно домінуючим у сучасній астрофізиці поглядам, таємнича темна матерія "розтягує" Всесвіт. І цей процес буде нескінченним. У наступні 100 млрд років зірки з навколишніх нас галактик зникнуть за "космічним горизонтом". Їх не буде видно.
Темна енергія - це поки що гіпотетична сила, яку не вдається засікти технічними методами, уточнює Шон Мартін, науковий оглядач британської газети Express. Однак, існує безліч непрямих доказів її існування. І приводів припустити, що темна енергія діє як свого роду антигравітація, що змушує Всесвіт розтягуватися.
Рано чи пізно може настати момент, коли з кожної планети буде видно лише ту зірку, навколо якої вона обертається, а нічне небо буде абсолютно чорним, резюмує Мартін.
Хупер вважає, що будь-яка цивілізація, яка здатна побудувати зорельоти, розгадає цю нехитру загадку Всесвіту. І не буде сидіти склавши руки, поки Всесвіт в буквальному сенсі "пролітає повз". Тому інопланетяни захочуть отримати енергію з зірок до того, як вони "сховаються за горизонтом" і стануть недосяжними, переконаний Хупер. Будь-яка розвинена цивілізація вступить в гонку за зірками, намагаючись зібрати максимально високий енергетичний врожай, пояснює вчений.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що вчені знайшли три нові планети, схожі на Землю.