Техніку відновлення серця за допомогою технологій 3D-друку придумав та розробив дослідник з Університету Саскачевану в Канаді Мохаммед Ізадіфар.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПісля експериментів на гризунах він прийшов до висновку, що тривимірний друк дає можливість створювати своєрідні "латки" для серця. Після імплантації вони розростаються і закривають дефект серцевого м'яза, передає портал Hi-News.ru.
Для дослыджень Ізадіфар вибрав натуральний гідрогель на основі водоростей. Ця речовина є абсолютно біосумісною з людським організмом і не провокує реакцію відторгнення трансплантата. Після заміщення "залатаної" області новими клітинами гель розсмоктується.
За словами доктора, найбільшою проблемою реабілітації людей після інфаркту міокарда є те, що серце не може самостійно відновитися.
"Моя мета - взяти стовбурові клітини пацієнта, а потім отримати з них клітини серцевого м'яза", - пояснив учений.
Методика доктора полягає в тому, що людські клітини спочатку поміщають у гідрогель, а потім пересаджують пацієнтові. З часом тканини серцевого м'яза розчиняють гелеву "латочку", а клітини серця розростаються і заміщають дефект. Пізніше нова тканина починає проростати кровоносними судинами.
Технології 3D-друку Мохаммед Ізадіфар застосував на найскладнішому етапі створення латок – "вбудовуванні" клітин серця.
Доктор пояснив, що, використовуючи різні тривимірні шаблони в ході друку, є можливість змінювати міцність, рухливість і структуру осередків "латки" з гідрогелю. А завдяки методу рентгенівської візуалізації, можна повністю контролювати процес загоєння.
Як писав інформаційний портал "Знай.ua", італійські вчені теж застосували 3D-технології в лікуванні серцевих недугів.