Астрономи Університету Індіани виявили в космосі зірку RZ Piscium, яка руйнує екзопланети, що обертаються навколо неї. Через це кругом зірки обертаються утворені після "поїдання" планет хмари з газу і пилу.

Так виникають загадкові неперіодичні затемнення зірки, пише Astronomical Journal.

Астрономи розповідають, що RZ Piscium розташована в 550 світлових роках від Землі в напрямку сузір'я Риб. Яскравість зірки час від часу падає в 10 разів, що триває до двох днів. При цьому RZ Piscium починає випромінювати більше енергії в інфрачервоному спектрі, що вказує на наявність хмари пилу.

Раніше передбачалося, що RZ Piscium є молодою зіркою, оточеною щільним поясом астероїдів, які часто стикаються і подрібнюються.

Альтернативна ж гіпотеза каже, що ця зірка старша за Сонце і починає перетворюватися на червоного гіганта. Збільшуючись в розмірах, зірка руйнує планети, що обертаються навколо неї – це пояснює існування хмари пилу.

Вчені спостерігали за зіркою за допомогою космічного телескопа XMM-Newton, 3-метрового рефлекторного телескопа Шейна в Ликской обсерваторії і 10-метрового телескопа Кек. Виявилося, що RZ Piscium є джерелом рентгенівського випромінювання, що характерно для молодих зірок. Вчені визначили вік зірки за кількістю літію на її поверхні, який склав 30-50 мільйонів років.

Популярні новини зараз

Землю накриє потужна магнітна буря, гіпертонікам приготуватися: "У три хвилі"

Красуня Кендал Дженнер в коротенькому халатику зробила несподівану річ: "Королева оральної краси"

Олена-Крістіна Лебідь показала стрункого Розенка у відмінній формі - "Пакує купальник"

Володимир Зеленський виступив з важливою заявою: "Всі кордони у бойову..."

Показати ще

Однак, хмари пилу і речовини у недавно сформованих зірок зникають вже через кілька мільйонів років після народження. Таким чином, RZ Piscium, швидше за все, руйнує екзопланети, наприклад, збираючи речовину з близько розташованих до неї газових гігантів.

Як повідомляв портал "Знай.ua", вчені знайшли планету джедаїв - як виявилося, планета-океан, про яку йде мова в одному з епізодів культового серіалу "Зоряні війни", дійсно існує.