Кліматична інженерія обернеться катастрофою

поділитись
Вчені радять дотримуватися затверджених раніше стратегій боротьби з глобальним потеплінням

Глобальне потепління залишається серйозною загрозою для людства. Незважаючи на активні дії неурядових організацій їм міжнародного співтовариства, в атмосферу Землі викидається величезна кількість парникових газів. Нещодавно соратника Трампа викрили у антинаукових вигадках, якими він намагався прикрити небажання республіканців боротися з шкідливими викидами. Однак, ідеї геоінженерного втручання в планетарні процеси залишилися на слуху. Як повідомляє сайт ФайнаІдея, подібні заходи можуть призвести до незворотних наслідків.

Метод кліматичної інженерії з використанням аерозолю називається ін'єкцією стратосферного аерозолю, і на даний момент цей метод більше спекулятивний, але все одно він має непогану підтримку в наукових колах. Ідея полягає в тому, що після розпилення аерозолів з'явиться відбиваючий шар, який буде блокувати частину сонячного світла і охолоджувати поверхню Землі. Процес відбувається природним чином, коли вивергаються вулкани, однак штучне створення процесу може спричинити деякі наслідки, так як це кардинальне втручання в природні процеси, а нешкідливо повторити їх неможливо.

Моделі показали, що розпорошення в північній півкулі призвело б до зникнення циклонів у Північній Атлантиці, але викликало б посуху в країнах Африки та Азії. А розпилення в південній півкулі не створило б посухи, але створило б більше тропічних штормів в Північній Атлантиці. Таким чином, розпилення аерозолю може лише посилити проблеми окремих регіонів, а розпилення одразу в двох півкулях продублює всі можливі кліматичні проблеми, посиливши їх міць.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про загрозу космічнго вітру

Автор матеріалу: 
Федор Борисов
Теги: 
атмосфера, аерозоль, потепління
Варто уважно ознайомитися з рекомендаціями
0
0
09:27 27.05.2018
Фахівці з'ясували, який негативний вплив на організм здатні надавати щоденні затори на дорогах
0
0
09:01 27.05.2018
Американські дослідники вирішили перевірити знання місцевих жителів. Цікава картина
0
0
08:52 27.05.2018
Плита пісковик служила для стародавніх індіанців календарем або сонячним годинником
0
0
07:46 27.05.2018
Від стародавніх тварин до сумних жертв — мумії, які, незважаючи на вік, чудово збереглися до наших днів
0
0
05:46 27.05.2018