Вид крабів Carcinus maenas, більш відомий як краби-суперзлодії, може здобувати собі прожиток оригінальним способом. Поживні речовини ці представницькі фауни в разі крайньої потреби можуть отримувати безпосередньо з води за допомогою зябер.

Про це відкриття заявили вчені Альбертського університету. Їх дослідження показали, що краби-суперзлодії єдині з ракоподібних, мають можливість так харчуватися. Раніше вважалося, що вживати їжу вони можуть тільки через систему травлення. Згодом з'ясувалося, що зябра Carcinus maenas не менш важливі, ніж органи травного тракту, які можуть слушить як спосіб видобутку їжі.

Провідний автор дослідження Тэмзин Блеветт уточнила, що зябра згаданих крабів здатні поглинати з води амінокислоту лейцин. Дослідники не виключають, що це властиво вміння та інших видів крабів.

Популярні новини зараз
Молодий бойфренд Ані Лорак Єгор Гліб кинув її через гроші, менеджер Кіркорова злив усе: "Не потрібна йому, як жінка" Після звільнення Лиману ЗСУ знайшли накрадений "скарб" окупантів: у таке навіть важко повірити На Новий рік без "Олів'є": ціни на курячі яйця злетіли до небес, тепер тільки буряки з часником Як легко економити на електриці: проста порада українцям для зменшення сум за комуналку
Показати ще

При цьому поглинаються амінокислоти ймовірно будуть відрізнятися. Це вміння, як вважають біологи, має забезпечити крабів високу виживаність і допомогти легко адаптуватися до будь-яких умов.

Раніше експерти заявили, що ймовірність смерті в ході мотоциклетної події під час повного місяця на п'ять відсотків вище, ніж в інші ночі місяця.

До таких результатів прийшли вчені, які проаналізували дані про смертність при мотоциклетних аваріях в чотирьох країнах світу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що розгадана таємниця атмосферних вибухів.