Вид крабів Carcinus maenas, більш відомий як краби-суперзлодії, може здобувати собі прожиток оригінальним способом. Поживні речовини ці представницькі фауни в разі крайньої потреби можуть отримувати безпосередньо з води за допомогою зябер.

Про це відкриття заявили вчені Альбертського університету. Їх дослідження показали, що краби-суперзлодії єдині з ракоподібних, мають можливість так харчуватися. Раніше вважалося, що вживати їжу вони можуть тільки через систему травлення. Згодом з'ясувалося, що зябра Carcinus maenas не менш важливі, ніж органи травного тракту, які можуть слушить як спосіб видобутку їжі.

Провідний автор дослідження Тэмзин Блеветт уточнила, що зябра згаданих крабів здатні поглинати з води амінокислоту лейцин. Дослідники не виключають, що це властиво вміння та інших видів крабів.

Популярні новини зараз

У листопаді вже випаде сніг і вдарить мороз, - Завальнюк

19-річна красуня вийшла заміж за 61-річного чоловіка: закохав у себе берцями

Андрій Джеджула проговорився, чим займається після розлучення з дружиною : "Всіх без розбору"

Наталя Могилевська розповіла про "плагіат" Тіни Кароль: "Маю таку ще з 1998 року"

Показати ще

При цьому поглинаються амінокислоти ймовірно будуть відрізнятися. Це вміння, як вважають біологи, має забезпечити крабів високу виживаність і допомогти легко адаптуватися до будь-яких умов.

Раніше експерти заявили, що ймовірність смерті в ході мотоциклетної події під час повного місяця на п'ять відсотків вище, ніж в інші ночі місяця.

До таких результатів прийшли вчені, які проаналізували дані про смертність при мотоциклетних аваріях в чотирьох країнах світу.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що розгадана таємниця атмосферних вибухів.