В атмосфері планети WASP-39b, яка знаходиться в 700 світлових роках від Землі, вчені виявили набагато більше води, ніж у якої-небудь схожої на неї планети Сонячної системи. Такий висновок зробили фахівці під керівництвом Девіда Сінга з університету Ексетера у Великобританії. Про це повідомляють ЗМІ.

WASP-39b знаходиться на орбіті зірки, яка дуже нагадує Сонце, а сама більш за все нагадує газових гігантів Сонячної системи, хоча поступається Сатурну і Юпітеру по масі і перевершує їх за розмірами.

Обидві найбільші планети Сонячної системи об'єднує той факт, що в атмосфері міститься велика кількість аміаку, але не занадто багато водяної пару. Проаналізувавши дані, отримані за допомогою телескопів "Хаббл" і "Спітцер", фахівці помітили, що в її атмосфері немає хмар з аміаку, але є багато водяної пари.

За однією з версій, так багато води в газоподібному вигляді на планету могло потрапити після того, як своєю гравітацією вона притягнула безліч космічних об'єктів різного розміру, що містять велику кількість льоду.

Якщо ця версія правильна, це може означати, що коли-небудь WASP-39b перебувала далеко від своєї зірки, проте з тих пір в силу тих чи інших причин наблизилася до неї, після чого вода на ній розтанула і стала парою.

Також дослідники прийшли до висновку, що WASP-39b, по всій видимості, не володіє системою кілець.

Раніше, нещодавно знаменитий інопланетний супутник "Чорний лицар", вивченням якого займалося багато міжнародних вчених протягом довгих років, виявився фейком. Цей міф розвінчали американські дослідники NASA.

Нагадаємо, доповідь комітету з питань науки, космосу та технологій Палати представників Конгресу США інформує про те, що Росія використовувала соцмережі, щоб вплинути на енергетичний ринок США.

Крім того, фахівці впевнені, що вже в поточному столітті жителі Землі вступлять у контакт з інопланетними цивілізаціями.

Також, у Росії розробили балістичну ракету з ядерною силовою установкою "Сармат" із необмеженим радіусом дії і непередбачуваною траєкторією польоту.

Дивіться сюжет про космос

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Землю накриє потужна магнітна буря.