Завдяки тривалим дослідженням вчені змогли визначити гени, які відповідають за формування луски у рептилій і пір'я у птахів. Отримана інформація дала можливість виростити ембріони алігатора із зміненими зовнішніми покривами. Звичайно, досягти позитивного результату вдалося тільки за допомогою генетичних маніпуляцій.

Навіть з урахуванням серйозних зовнішніх відмінностей, рептилії є найближчими родичами сучасних птахів. Як відомо, і перші, і другі мають спільного предка – архозавра. В останні роки було знайдено велику кількість скам'янілостей оперенных динозаврів. Щоб з'ясувати причини появи оперення, вчені висунули кілька гіпотез. Але не дивлячись на великі зусилля, визначити точні молекулярні механізми цього явища так і не вдалося. Автори експерименту підкреслюють, що, з одного боку, їм не вдалося отримати необхідну інформацію, але з іншого – були отримані дані, що пояснюють наявність так званих відсутніх ланок" переходу від луски до пір'ям.

Дослідники довели, що існують різні дії, що ведуть до переходу від луски до пір'ям і відбувається це на різних рівнях. Враховуючи саме цей факт, генетики, за допомогою молекулярних сигналів, змогли перетворити лусочки в пір'я.

Популярні новини зараз

Принесуть біду і бідність: які речі не варто купувати і зберігати в домі

Сумська розповіла, навіщо забезпечує 40-річну доньку разом з онукою: "Залишилася вдовою...я все їй дам"

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Ані Лорак приголомшила радісною новиною, чекала цілий рік: "Моя особиста історія"

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені знайшли поселення динозаврів.