Коли ми чуємо про щурів в медицині, то в першу чергу уявляємо собі лабораторних щурів. Зазвичай на цих тваринах проводять експерименти, які тестують медичні препарати. Однак, деяким щурам вдалося істотно просунутися по кар'єрою сходах. Групі медиків з дослідницької організації Apopo вдалося використовувати цих тварин при діагностиці туберкульозу. Як повідомляє facenews, щурів, навчили розпізнавати туберкульоз по запаху хвороби. Середній термін життя африканських щурів становить 9-10 років.

Гризунів, яких також використовують для пошуку мін, вчать шукати недуг майже з самого народження. Щури знаходять захворювання наступним чином. До них в клітку кладуть кілька чашок Петрі з людської мокротою, яка пройшла для безпеки термообробку. Гризун по черзі підходить до кожного зразку і обнюхує його. Якщо пацюк знаходить мокротиння зі слідами туберкульозу, то він подає знак - починає кігтями дряпати металеву поверхню клітини. Якщо гризун правильно знаходить зразок, то вчений натискає на спеціальну кнопку. Після цього щур отримує ласощі - суміш розчавленого банану, авокадо і щурячого сухого корму.

Щури, які працюють за програмою Apopo, знаходять додатково 40% випадків туберкульозу, які пропускають клініки. З моменту початку програми, це було десять років тому, гризуни знайшли 12,200 пропущених випадків. Щури можуть перевірити 100 зразків від 10 до 20 хвилин. Людині з мікроскопом на це буде потрібно чотири дні. Як пояснила голова туберкульозної програми в Apopo Олена Фибиг, у хвороби є особливий запах. За її словами, собаки намагаються уникати кімнат, які "пропахли". "Навіть лікарі розповідали, що вони відчували запах від людей з туберкульозом", - розповіла Фібіг. Тому щури легко знаходять заражені проби.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про причини щурячого сміху

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще