У процесі еволюції людини все більше поширюються гени, що викликають непереносимість алкоголю, переконані вчені з Університету Пенсільванії. Генетики виявили п'ять "гарячих точок", які продовжують еволюціонувати. Серед них – фермент алкогольдегідрогеназу (АДГ), від якого залежить швидкість і ступінь сп'яніння людини, а також її схильність до алкоголізму.

Існує кілька форм АДГ. Деякі з них допомагають швидше розщеплювати алкоголь, при цьому вміст токсинів в крові різко збільшується. Це призводить до негативної реакції на алкоголь: нудота, блювання, слабкість, запаморочення і т. д. Вчені переконані, що ген змінюється під впливом позитивного відбору, через що він закріплюється в популяції. За прогнозами вчених, при такому сценарії людство зможе повністю перемогти алкоголізм приблизно через тисячу років.

Раніше повідомлялося, що алкоголь є основним фактором ризику розвитку всіх видів слабоумства. До такого висновку прийшли вчені у Франції, пише The Lancet Public Health. Було проведено одне з найбільших досліджень в цій області, в ході якого вивчили понад 57 тисяч випадків ранньої деменції, що настала до 65 років.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, звідки взялося пиво.

Популярні новини зараз

Спітнілий Добкін потролив Зеленського в День народження: "50 в паспорті, 43 в душі"

Пішов з життя тато Насті Каменських, співачка не стрималася: "Приходь частіше у снах"

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

Пішов з життя зірка "Бумера": знайшли у власній квартирі

Показати ще