Думка про безслідне зникнення після смерті неприємна людям. Цей страх стає рушійною силою індустрії похоронних послуг. Проте ресурси і площа нашої планети обмежені. Думка про неприпустимість ситуації, при якій мертві віднімають необхідний простір у живих, не позбавлена логіки. В якості альтернативи традиційному похованю розглядається кремація. Однак і вона не повністю екологічна. Як повідомляє портал Навколо Світу, виходом може стати створення кладовищ у вигляді парків рідкісних рослин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Математик Меттью Холден з Квінслендського університету (Австралія) підрахував, скільки грошей можна заощадити, якщо люди почнуть використовувати "природоохоронні" способи поховання. Виявилося, що близько 3,8 мільярда доларів США можна економити щорічно, якщо ховати 1,2 мільйона людей більш екологічним способом. "Кошти можна було б витратити на захист навколишнього середовища", — закликає Холден. Цієї суми буде достатньо для порятунку дикої природи, адже ще 2012 році вчені підрахували, що для зниження ризику зникнення всіх видів на Землі знадобилося б приблизно чотири мільярди доларів США в рік.
"Природоохоронні" способи поховання являють собою природні поховання без використання трун і хімікатів. Таке місце під назвою Ramsey Creek Preserve є, наприклад, в Південній Кароліні (США). Це територія в 28 гектарів, де тіла людей природним чином ховають у лісі, а поверх них садять зникаючі місцеві види рослин: орхідею Hexalectris spicata або Agalinis linifolia. Парк також забезпечує захист койтов, чорних ведмедів і птахів. Ідея полягає не тільки в тому, щоб поховати людину більш дешевим і екологічним способом, але і переказати заощаджені кошти у фонд захисту природи. У США існує всього лише сім таких кладовищ, у Великобританії – два.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про неспокійного мерця