Люди звикли уявляти собі Антарктиду як дуже холодне місце. І це дійсно так. Але справи не завжди йшли так. Колись Антарктида входила до складу суперконтиненту Гондвана і була покрита лісами. Похолодання відбулося 3 млн років тому. Однак за останні 50 років антропогенний вплив на клімат Землі призводить до танення льодовиків. Як повідомляють російські ЗМІ, одним з результатів такого потепління стала поява на Антарктиді швидкозростаючих мохів.

Раніше на території Антарктиди також знаходили лишайники і мохи. Проте швидкість їх зростання ледь досягала 1мм в рік. Мохи, виявлені в цьому році експедицією з університету Массачусетс, зростають утричі швидше. Це говорить про те, що Антарктида рухається назад у своєму геологічному розвитку і не зрозуміло до якої межі триватиме цей процес. Наприклад, у перший період еоцену, якщо оцінити стан пилку у складах прибережних відкладень, на берегах Антарктиди розташовувалися дощові тропічні ліси, серед яких найбільше було мальвових рослин і пальм.


В долині біля Трансантарктичних гір дослідники виявили 13 скам'янілих деревних стовбурів. Після проведення аналізу була дана оцінка їх віку – приблизно 260 млн років. Незважаючи на більш теплий клімат, у зазначений період в Антарктиді також були присутні зими. Завдяки вивченню річних кілець виявлених стовбурів, вчені змогли довести той факт, що рослини проводили "перемикання" свого режиму на умови зими вкрай швидко. Для цього їм було потрібно менше місяця, в той час як більша частина сучасних дерев витрачає на відповідну процедуру кілька місяців.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про скорочення озонової діри над Антарктидою