У марсохода Curiosity (Цікавість), також відомого під назвою "Марсіанська наукова лабораторія НАСА" (МНЛ), своєрідний ювілей. Ось уже 2 000 марсіанських діб він досліджує Кратер Ґейла на Червоній планеті.

За цей період робот зробив чимало важливих відкриттів. Відібравши лише деякі з них, команда вчених, що працюють з Curiosity, підготувала кілька цікавих знімків з історіями.

За всю історію космічної ери ми отримали чимало видовищних знімків планет. На багатьох з них була Земля, сфотографована з далекого космосу. Це зображення з камери Mastcam на марсохід Curiosity показує нашу планету як маленьку світну точку.

Початок. Перший знімок з Curiosity надійшов через 15 хвилин після того, як марсохід приземлився на Марсі - а сталося це 5 серпня 2012 року. Фотографії та інші дані потрапляють до нас через міжпланетну станцію "Марсіанський розвідувальний супутник (Mars Reconnaissance Orbiter, MRO), яка виявляється над роботом через певні проміжки часу, від чого залежить і структура робочого дня на Марсі.

Популярні новини зараз
Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Штрафи від 3,5 тисяч гривень: "Газмережі" попередили власників газових плит та колонок З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще

На цьому фото видно зернисте зображення з пристрою Front Hazard Camera (їх дослідники зазвичай використовують для того, щоб уникати перешкод на шляху). Це кінцева мета нашої подорожі - гора Шарпа. Коли надійшов знімок, ми зрозуміли, що місія буде успішною.

Річкова галька. Коли ми почали пересуватися поверхнею планети (через 16 солей після посадки), то невдовзі натрапили на ці шари гальки.

Округла форма уламків свідчить про те, що вони сформувалися в давній мілководній річці. Вона витікала з навколишніх високогір'їв, яким вже чотири мільярди років, і впадала в Кратер Ґейла.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що на Марсі знайшли дивний слід.