Щорічно 25 квітня в різних країнах світу відзначають незвичайне свято – Міжнародний День ДНК (DNA Day), в знак визнання важливості генетики і наукових досягнень, зроблених в цій області.

Така дата була обрана в пам'ять про те, що 25 квітня 1953 року в журналі Nature вчені Джеймс Уотсон і Френсіс Крік спільно з Морісом Уїлкинсом і Розалінд Франклін опублікували результати дослідження структури молекули ДНК.

Історія свята

Рівно 50 років тому було оголошено, що проект з розшифрування геному людини близький до завершення. Додатковий аналіз деяких ділянок геному все ще не закінчено, проте основна робота над проектом завершена. Визначення структури людських генів – важливий крок для розвитку охорони здоров'я.

ДНК – це дезоксирибонуклеїнова кислота. Саме в ДНК зберігається наша генетична інформація, і саме цей тест є одним з найбільш популярних для встановлення родинних зв'язків. Відкриття спіралі ДНК стало для науки революційним. Завдяки виявленню ДНК був розкритий код спадковості, ідентифікований генетичний ризик, розпочато формування запрограмованих властивостей організму, здійснюється оздоровлення спадковості, створюються технології генної інженерії.

Популярні новини зараз

Григорія Чапкіса поховали: Ілона Гвоздьова пояснила, чому прийшло мало зірок

Пророк, який передбачав загибель президента заговорив про нову трагедію на Євро-2021: "Відбудеться під час..."

Аліна Гросу оголилася просто в літаку після "пропажі": "Додому..."

Настя Каменських в бікіні показала, з ким розважалася в Мексиці, поки Потап був вдома

Показати ще

У США День ДНК вперше відзначали в 2003 році, він був офіційно проголошений обома палатами Конгресу – Сенатом і Палатою представників.

Організацією заходів, присвячених Дню ДНК, займається Національний інститут дослідження генома людини (підрозділ Національного інституту охорони здоров'я в місті Бетесда, штат Меріленд, США). Дата може змінюватись, але неодмінно припадає на квітень: так, в 2010 році його відзначали 23 квітня, в 2011-му – 15 квітня, 2012-м – 20 квітня. Деякі організації в різних країнах світу відзначають 25 квітня як Всесвітній день ДНК або Міжнародний день ДНК.

Сьогодні до Дня ДНК традиційно приурочено проведення спеціальних освітніх програм, наукових лекцій і виставок у різних країнах світу.

Раніше інформаційний портал "Знай.иа" повідомляв про те, що кожного року 23 квітня в Україні відзначають своє професійне свято психологи.