Тваринництво надає значну навантаження на екосистему всієї планети. За оцінками ООН, на нього припадає 14% викидів парникових газів.

Але Perfect Day, стартап з Кремнієвої долини - одна з компаній, які прагнуть запропонувати покупцеві імітацію продуктів тваринництва, виробництво яких не забруднює навколишнє середовище. "Молоко" з рослинної сировини вже становить 9% американського ринку, але Perfect Day використовує абсолютно іншу технологію: його замінник молоко виробляють дріжджі.

Сам процес виробництва нагадує пивоваріння. Отриманий продукт, за словами представників компанії, володіє більшістю властивостей коров'ячого молока, зберігаючи корисні для організму елементи. Відгуків споживачів поки немає, але в Perfect Day стверджують, що спробували ГМО-продукт люди залишилися задоволені.

Популярні новини зараз

Відпочинок за кордоном у 2021 році: які вимоги до українців висунули Італія, Іспанія, Єгипет, Туреччина та інші країни

Карантин в Україні продовжать восени: у МОЗ оцінили можливість введення локдауну

21-річна наречена померла через годину після весілля, красуню проводжали всім селом: "Просила сім'ю не..."

Улюбленець Андрія Данилка Melovin сильно схуд і став носити трико: "Коли в душі альфач"

Показати ще

Незначна генна модифікація ДНК дріжджів дозволить виробляти "молоко" для людей з алергією на лактозу, казеїн та інші білки. У компанії вважають, що її технологія може стати основою для створення імітацій багатьох молочних продуктів, від сирів до йогуртів.

Perfect Day зацікавлена у співпраці з харчовими гігантами і налаштована оптимістично. Перша амбітна мета - витіснити з ринку замінники молочних продуктів, засновані на рослинних білках.

Також за повідомленнями преси, рослини самого популярного і продаваного в світі сорти бананів, який називається Кавендіш, атаковані грибком. Цей паразит вражає бананові рослини ще на етапі, коли формується зав'язь. Це тим більше небезпечно, що банани фактично не мають насіння, вони розмножуються вегетативно.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що біологи створили космічне яблуко.