Людство з давніх пір мріє про безсмертя. Ці мрії знайшли своє відображення, як у казках і легендах, так і в сатиричних творах, на кшталт "Гуллівера". Але сьогоднішні темпи розвитку медицини позбавляють людину потреби в таких казках і наближають справжнє безсмертя. Ймовірно, в найближчі роки вчені зможуть, якщо і не дати безсмертя, то значно збільшити тривалість життя. Як повідомляє портал GoGetNews, міжнародного колективу біологів вдалося знайти фермент безсмертя у мух і черв'яків.

Група дослідників з Великобританії і Нідерландів змогла збільшити тривалість життя мух і черв'яків. Ключем до успіху виявилося обмеження активності ферменту, який також присутній у людей. Отже, виключно зниження активності ферменту Pol III в кишечнику мух і черв'яків було достатнім для продовження життя. Аналогічний ефект досягався, якщо дія ферменту придушували в стовбурових клітинах кишечника.

Відомо, що фермент Pol III потрібен для синтезу білків і росту клітин. Однак про його ролі в процесі старіння заговорили вперше. До речі, метод пригнічення ферменту випробували і на клітинах дріжджів. Дивно, але в усіх живих системах це дозволяло збільшити на 10% тривалість життя при невеликому зниженні активності Pol III в дорослому організмі. Гальмування активності проводилося шляхом застосування різних способів генетики.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про рослину з космосу

Популярні новини зараз

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Вдову Михайла Круга Ірину запідозрили в новій інтрижці: "відразу видно, є любов всередині"

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Показати ще