Нобелівську премію в галузі медицини за 2017 рік отримав не один, а ціла група вчених - Джеффрі Хол, Майкл Росбаш і Майкл Янг.

Перемогу медикам принесли звичайні мушки-дорзофіли. Саме завдяки їм, фахівцям вдалося відкрити нові молекулярні механізми, які контролюють так звані циркадні ритми.

Термін походить від двох латинських слів: circa - "приблизно" і dies - "день". Попросту кажучи, циркадні ритми - це "біологічний годинник" живих організмів, який підлаштовує всі фізіологічні процеси під певний час дня.

Міжнародні світила науки довго не могли зрозуміти, як же саме працюють ці циркадні ритми. Однак у 1984 році група з трьох учених змогла виділити особливий ген, відповідальний за біологічні ритми організму.

Популярні новини зараз
Співачка Тоня Матвієнко розплакалася під час інтерв'ю через Арсена Мірзояна: "Краще б ти не приїжджав" Володимир Дантес показав, кому дарує квіти після розставання з Надею Дорофєєвою: "Хвилюючий момент" Тіна Кароль зізналася, за якого чоловіка вийшла б заміж: "З автоматом, не бритий і не митий" Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво"
Показати ще

Виявилося, що існує специфічний білок, кількість якого відрізняється у різний час доби. Саме цей білок і запускає роботу гена.

Дивіться цікавий ролик про біологічний годинник

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв список можливих лауреатів Нобелівської премії-2017.