Як вже раніше повідомляв Знай.ua, до Києва з лекцією приїхав нобелівський лауреат по фізіології за 2008 рік, німець Харальд цур Хаузен. Саме він відкрив роль папілома вірусів у розвитку раку шийки матки.

«В Україні щодня від цього захворювання помирає 6 жінок, - повідомив внефракцоінний депутат Олесь Довгий, який і запросив професора в Україну. - Харальд цур Хаузен пояснює, наскільки важлива вакцина від цього захворювання і закликає прищеплювати їй не тільки дівчаток, але і хлопчиків».

Питання життя та смерті

За словами вченого, боротьба із захворюванням раку шийки матки дуже важлива і їй повинні займатися на державному рівні.

Популярні новини зараз

Батько задушив двох дітей, щоб їх мати від нього не пішла: "Знав, що він мені потрібен. Це був контроль"

Українцям супермаркети почали впарювати дрібну картопельку по 100 грн за кг: "Красива, дорога, але..."

Учасниця "Міс Всесвіт" Анна Неплях злила інтимні кадри, гідні Playboy: екстремальне міні та відверте декольте

Тетяну Песик з "Жіночого кварталу" не впізнали в реальному житті, але вона знайшла "виправдання": "Внутрішня краса то є основне"

Показати ще

«Уряди країн повинні проводити роботу з фармацевтичними компаніями, щоб ця вакцина стала більш доступна, - розповів Знай.ua нобелівський лауреат. - В Австралії вже давно вакцинують дітей шкільного віку, також це роблять і у Скандинавських країнах. А, наприклад, у Китаї і Японії це почали робити лише у минулому році».

Харальд цур Хаузен визнав, що вакцина дуже дорога, тому й так важлива участь урядів країн у цьому питанні.

Коротко про вакцину

«Сама по собі вакцина - безпечна. Відомий лише один випадок на 100 тис. дітей, коли щось пішло не так. Іноді може виникати алергія, але вона легко лікується», - розповів професор.

За його словами, найкращий вік для вакцинації дітей - це від 9 до 14 років.

«Щеплення має робитися до того, як у людини почнеться регулярне статеве життя, так як небезпека цього вірусу в тому, що він передається статевим шляхом», - сказав вчений.

Цур Хаузен підкреслив, що дуже важливо прищеплювати також і хлопчиків.

«Їм також потрібна ця вакцина, тому що вони є переносниками інфекції. І найнебезпечніше те, що людина може жити десятки років і не знати, що вона інфікована, - повідомив нам професор. - При цьому не слід забувати, що ця вакцина також допомагає запобігти появі у чоловіків раку щитовидної залози і прямої кишки».

Також він додав, що можна повторно щепитися через 10-20 років, після першої вакцини.

Порада від німця

81-річний вчений розповів простий секрет, який дозволить мінімізувати можливість захворювання різними видами раку.

«Процес годування грудьми дуже важливий для майбутнього здоров'я дитини, - сказав він. - У цей час формується його імунна система. Фактично довге грудне годування може назавжди захистити людину від багатьох інфекцій. Наприклад, від лейкемії або від нейробластоми. Чим довше ви будете годувати грудним молоком дитину, тим нижче у неї шанс захворіти на рак. Я рекомендую годувати дітей молоком матері довше, ніж 6 місяців».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що хворим на рак будуть купувати втричі більше ліків.