Відомий астроном Табета Бояджян у своєму блозі заявляє, що яскравість зірки KIC-8462852 містичним чином впала.

Так, за новою інформацією, у березні 2018 року світність KIC-8462852 різко впала. Раніше аналогічне поведінку зірки вдалося спостерігати тільки в 2013 році.

Варто нагадати той факт, що в жовтні 2015 року астрономи з Єльського університету заявили про те, що світність зірки два рази знижувалася на чверть за останні сім років. На думку дослідників, це могло вказувати на існування навколо зірки сфери Дайсона, створеної цивілізацією інопланетян. До цього астрономи припускали, що навколо зірки може кружляти цілий рій комет, але подальші спостереження показали, що за останні 100 років її яскравість впала на 0,16 зоряних величини, що поставило під сумнів цю теорію.

Пізніше вчені вивчили зміна яскравості зірки з грудня 2009 року, коли був запущений телескоп "Кеплер", на травень 2013 року. Розрахунки дослідників показали, що яскравість "зірки інопланетян" падала зі швидкістю 0,3% в рік, і за перші тисячу днів роботи "Кеплера" вона впала на 0,9%. Потім вона падала ще швидше, і буквально через півроку після цього вона впала на 2%. Потім швидкість її зниження знизилася, і на поточний момент вона впала на 3%.

Вчені також заміряли коливання яскравості інших зірок, що підтвердило припущення про те, що KIC 8462852 є унікальним світилом, чия поведінка не можна пояснити за допомогою існуючих моделей.

Популярні новини зараз
Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Хто заслужив на пенсію майже 10 000 грн: нова формула ПФУ наповнить вашу кишеню грошима Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок
Показати ще

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що фахівці сходяться на думці про те, що велика частина "Тяньгун-1" у будь-якому випадку згорить в атмосфері. Некерована китайська орбітальна станція "Тяньгун-1", найімовірніше, увійде у щільні шари атмосфери і впаде на Землю 31 березня та 1 квітня.

Математичні аналізи не дають зрозуміти точно, коли і де впаде на Землю космічна станція. Передбачити місце падіння ще складніше із-за того, що "Тяньгун-1" робить кілька обертів навколо Землі кожні добу, тому навіть різниця у кілька десятків хвилин дає дуже великий розкид координат.

Як повідомляв портал "Знай.uа" на каналі YouTube користувач під ніком MrMBB333 виклав відеоматеріал, знятий камерою МКС 17 березня цього року. На відео відображено невідомий космічний об'єкт або група об'єктів, що ширяють на орбіті нашої планети.