Днями біля узбережжя Австралії знайшли останки американського авіаносця "Лексінгтон", затонулого під час Другої світової війни.

Вже 76 років "Лексінгтон" лежить на глибині майже 3 км в Кораловому морі, приблизно в 800 км від східного узбережжя Австралії.

Корабель затонув під час битви в Кораловому морі, яка тривала з 4 по 8 травня 1942 року. Під час боїв загинуло понад 200 членів екіпажу.

Військово-морські сили США підтвердили, що авіаносець знайшла команда під керівництвом співзасновника Microsoft Пола Аллена.

На зображеннях видно, що останки авіаносця в хорошому стані.

"Лексінгтон" - разом з 11-ю з 35-ти його літаків - в неділю був знайдений компанією Vulcan Аллена.

Адмірал Гаррі Харріс, глава Тихоокеанського командування Збройних сил США, високо оцінив знахідку.

"Як син бійця, вцілілого під час боїв за участі "Лексінгтона", я вітаю Пола Аллена і екіпаж дослідного судна із знахідкою "Леді Лекс" ("Леді Лекс"- скорочено від "Лексінгтона" - Ред.), - сказав він у вівторок.

Битву в Кораловому морі вважають ключовим моментом у припиненні наступу Японії в Тихому океані під час Другої світової війни.

"Лексінгтон" потопили американські сили після того, як у нього потрапило декілька японських торпед і бомб.

ВМС США повідомили, що 216 членів екіпажу загинули після атаки на корабель. Більше 2 тисяч людей вдалося врятувати.

Піднімати авіаносець не будуть, оскільки у ВМС США вважають, що це військова могила.

"Лексінгтон" знаходився в нашому списку пріоритетів, оскільки він був одним з основних кораблів, втрачених під час Другої світової війни", - заявив представник компанії Vulcan Роберт Крафт.

На знімках з морського дна видно табличка і знаряддя "Лексінгтона". Деякі з літаків судна теж добре збереглися.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що в мережі з'явилася інформація про те, що туніська влада затримала ро-ро URAL, який прийшов на рейд Сфакса 15 лютого з якоюсь механічною поломкою. На ньому виявили величезний арсенал російської зброї.

Згідно з інформацією, вони завели його в порт і поставили до причалу, де воно до цих пір і знаходиться. На судні знайшли велику партію військової техніки, зброї та амуніції.