Шишколоба риба-папуга відома тим, що за допомогою своїх унікальних, надзвичайно сильних зубів може розгризати тверді корали. Одна особина за рік може поглинати їх до 5 тон. А випорожнюється риба піском, який море вимиває на всіма нами улюблені тропічні пляжі.

Але це, як виявилось, ще не всі досягнення риби-папуги. Ці істоти влаштовують справжні «секс-оргії» з більш ніж тисячею учасників одночасно.

Вчені стали свідками найбільшого нересту зеленої шишколобої риби-папуги за участю близько 1200 особин у водах недалеко від острівної держави Палау в Мікронезії, пише New Scientist. За словами професора Джорджа Роффа з австралійського університету Квінсленда в Сент-Люсії, масовий нерест серед цих риб вперше виявили в 2011 році, але ніколи раніше в ньому не брали участь понад 100 особин одночасно.

Вчені розповіли пікантну і красномовну деталь: море було каламутним від сперми в районі масового такого спарювання.

«Особисто я тільки один раз зіткнувся з нерестом, в якому брали участь від 30 до 40 риб», - додав Рофф, зазначивши, що традиційно риби-папуги рідко спаровуються в групах понад 10 особин.

Зелені шишколобі риби-папуги, які можуть вирости до метра в довжину, грають унікальну роль в екосистемі. Вони використовують свої потужні щелепи, щоб поїдати молюсків і деякі види коралів, звільняючи таким чином місце для нових. Однак через рибалок популяція риб-папуг помітно скоротилося, що спонукало уряд Палау ввести заборону на їх вилов з 2006 року.

За словами вчених, судячи з великого нересту, свідками якого вони стали, дії влади призвели до позитивного ефекту.

Популярні новини зараз
Гороскоп на лютий-2023 для всіх знаків Зодіаку: таємне кохання Тельців, труднощі Раків та небезпечне 23 число для Козерогів Загинув один із найкращих льотчиків України Данило Мурашко: був вірний народу до кінця Субсидії на комуналку по-новому: що зміниться для українців з 1 лютого Кому за 70: всі пенсійні доплати, які мають отримувати українці цієї вікової категорії
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", австралійські біологи виявили 40-сантиметрову рибу без очей, яку останній раз у природі бачили в 1873 році.