Археологам вдалося знайти найдавніший дамбу в світі. Відкриття відбулося в долині річки Янцзи. Як стверджують вчені, споруди відносяться до третього-четвертого тисячоліття до нашої ери. Повені представляли смертельну проблему для жителів стародавнього Китаю. Виявлені іригаційні конструкції могли бути першою спробою в світі протистояти руйнівній стихії. Як повідомляє сайт Багнет, дамбі не вдалося до кінця захистити жителів міста Лянчжу від повеней і близько 4200 років тому місто був поховане під метровим шаром мулу.

У давнину Піднебесною правив перший імператор Яо, який, постарівши, обрав собі наступником Шуня. При Шуні на Китай був посланий потоп. Люди гинули в стогонах. Цар оголосив, що віддасть владу тому, хто позбавить країну від лиха. Тоді герой на ім'я Великий Юй поглибив річки. Вода спала, а Юй став засновником першої китайської династії. У прес-релізі дослідження пояснюється, що споруда була датована по вже відомому віком стародавнього міста Лянчжу і однойменної культури. Тобто вона була побудована 5300-4300 років тому.

Виходить, що археологи знайшли найдавнішу іригаційну систему таких масштабів в Китаї і одну з найдавніших у світі. Вона не була частиною більш великої мережі, а служила тільки потребам свого міста. Люди цієї культури поодинці помірялися силами з водою. На жаль, вода перемогла. Близько 4200 років тому місто загинуло у катастрофічній повіні, лишив після себе метровий шар глини. Великий Юй не врятував його. Ті, що вижили розбрелися хто куди.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про спосіб визначити самогубця за зовнішністю

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще