“2017 рік запам'ятався кількома рекордно потужними ураганами, наслідки яких окремі країни ще повинні подолати. Глобальне потепління, забруднення атмосфери, підвищення рівня Світового океану й інші фактори позначаються на силі і напрямку руху тропічних циклонів", - йдеться в повідомленні від NASA.

Вчені відзначають, що вивчення чинників утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів цілком можливо з допомогою моніторингу руху частинок пилу і вологи (тобто аерозолів), а комп'ютерні моделі допомагають скласти прогноз і місце створення урагану.

Оцениде захоплюючий відеоролик NASA:

Популярні новини зараз

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

Злата Огнєвіч готова назвати ім'я переможця "Холостячки", обранець випадково "спалився": "Каблучка у руці"

Михайло Поплавський задзвенів бубонцями й показав свій солодкий плід: "Вже в очікуванні"

Показати ще

NASA опублікувало відео, створене на основі такого моделювання. На ньому відображено період з 31 липня до 1 листопада 2017 року - час, коли над Атлантикою бушували урагани.

Наприкінці серпня над північним узбережжям Південної Америки сформувався ураган "Харві". Яскраво-синя маса, яка рухається до північного узбережжя Мексиканської затоки - це частинки солі, які переносяться ураганом міру збільшення його потужності. Потім на початку вересня біля західного узбережжя Африки виник шторм "Ірма", але в цьому випадку сіль змішалася з аерозольними частинками коричневою пилу з пустелі Сахара.

До кінця вересня на регіон обрушилися урагани "Марія" і "Хосе", а завершує відеоролик буревій "Офелія". Його траєкторія виявилася вкрай незвичайною: пилові частинки з Сахари досягли Європи, створивши ефект "червоного неба".

Вчені відзначають, що дим від потужних лісових пожеж США безпосередньо на урагани цього сезону не вплинув, однак димова завіса все ж поширилася по всьому Атлантичному океану, створюючи несприятливі умови морякам і птахам.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що астрономи зафіксували сигнали з космосу.