“2017 рік запам'ятався кількома рекордно потужними ураганами, наслідки яких окремі країни ще повинні подолати. Глобальне потепління, забруднення атмосфери, підвищення рівня Світового океану й інші фактори позначаються на силі і напрямку руху тропічних циклонів", - йдеться в повідомленні від NASA.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Вчені відзначають, що вивчення чинників утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів цілком можливо з допомогою моніторингу руху частинок пилу і вологи (тобто аерозолів), а комп'ютерні моделі допомагають скласти прогноз і місце створення урагану.
Оцениде захоплюючий відеоролик NASA:
NASA опублікувало відео, створене на основі такого моделювання. На ньому відображено період з 31 липня до 1 листопада 2017 року - час, коли над Атлантикою бушували урагани.
Наприкінці серпня над північним узбережжям Південної Америки сформувався ураган "Харві". Яскраво-синя маса, яка рухається до північного узбережжя Мексиканської затоки - це частинки солі, які переносяться ураганом міру збільшення його потужності. Потім на початку вересня біля західного узбережжя Африки виник шторм "Ірма", але в цьому випадку сіль змішалася з аерозольними частинками коричневою пилу з пустелі Сахара.
До кінця вересня на регіон обрушилися урагани "Марія" і "Хосе", а завершує відеоролик буревій "Офелія". Його траєкторія виявилася вкрай незвичайною: пилові частинки з Сахари досягли Європи, створивши ефект "червоного неба".
Вчені відзначають, що дим від потужних лісових пожеж США безпосередньо на урагани цього сезону не вплинув, однак димова завіса все ж поширилася по всьому Атлантичному океану, створюючи несприятливі умови морякам і птахам.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що астрономи зафіксували сигнали з космосу.