Фахівці космічного агентства NASA за допомогою апарату "Юнона" відзняли гігантських масштабів шторм, який почався на поверхні найбільшої планети в Сонячній системі – Юпітера.

Автоматичній станції вдалося наблизитися настільки, щоб зробити кадр величезної червоної плями, яка, як припускають вчені, і може бути ураганом.

Шторм на Юпітері (фото: NASA) 

Фото шторму складається з трьох окремих знімків, що дозволило поліпшити передачу кольору. "Юнона" зафіксувала незвичайне і масштабна подія на планеті на відстані від 25 до 49 тисяч кілометрів.

Популярні новини зараз

Alyona Alyona звернулася до львів’ян із гнівною промовою: "Почніть із себе!"

Українців попередили про плани стихії на осінь і зиму: "Готуйтеся до спеки"

У львів'ян відберуть автівки на дизелі

У центрі Києва батько гуляв з мертвим сином у візку: не помітив

Показати ще

Характеристики урагану

Цікаво, що величезна червона пляма (ураган) досягає в ширину 15 тисяч кілометрів. Вона спостерігається землянами досить давно - з 1830 року.

Жахливо небезпечною вважається і сила вітру всередині урагану - вітру там рухаються зі швидкістю понад 400 кілометрів на годину, а перепад температур в теплих і холодних точках Великої червоної плями перевищує кілька сотень градусів.

Дивіться: найбільший шторм в Сонячній системі

Як повідомляв портал "Знай.ua", завдяки дослідницькому зонду "Кассіні" і наземного телескопа ALMA фахівці NASA виявили на Титані молекули, завдяки яким на найбільшому супутнику Сатурна потенційно могла б сформуватися життя. При цьому, як стверджують фахівці, подібні організми докорінно відрізнялися б від земних. Титан у багатьох відношеннях схожий на Землю. Це єдине, крім Землі, космічне тіло в Сонячній системі, на поверхні якого течуть річки і йдуть дощі.