Думаєте, перебування у відкритому космосі при наявності скафандра – цілком безпечна річ? Зовсім ні. На власному досвіді це перевірили двоє астронавтів, Скотт Келлі і Михайло Корнієнко.

Більше року вони перебували на Міжнародній космічній станції, щоб дізнатися, як зміниться їх організм за цей період. Втім, Скотт заручився і підтримкою на Землі, залишивши там спостерігати за унікальним експериментом NASA свого брата-близнюка Марка. Він став своєрідним антиподом, по якому вчені змогли зробити необхідні порівняння та висновки.

Днями з'явилися перші результати, які шокували навіть бувалих дослідників: зміни на генетичному рівні таки відбулися, та ще й настільки, що понівечили практично всю наявну структуру ДНК.

Експресія генів – саме так охрестили це поняття. Мова йде про успадковану інформацію, пам'ять організму, яка і виробляє необхідний білок, або РНК.

Популярні новини зараз
Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю "Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам
Показати ще

"Під час дослідження ми побачили як тисячі й тисячі генів змінили механізми активації та деактивації, як тільки астронавт потрапляє в космос і те, як це частково зберігається й після повернення на Землю", –пояснив головний дослідник експерименту Кріс Мейсон.

Дане явище вже порівняли із вибухом великої сили: так діє космос на тіло людини. Якби не близнюки, пояснити природу аномалії так би й не вдалося. Але тепер точно відомо, що космічні подорожі не такі вже й безпечні, як вважалося раніше. Жодний скафандр не врятує від мутацій.

Тому подібні випробовування вже за 3-5 місяців стартують на Місяці та Марсі.

Дивіться: NASA Live - Earth From Space. Земля із Космосу, пряма трансляція

Як повідомляв портал "Знай.ua", NASA спланувала перші подорожі на Червону планету.