Ні для кого не секрет, що газовий гігант Сонячної системи Юпітер викликає величезний інтерес серед науковців, а сучасні технології здатні лише краєм ока поглянути на цю величезну газову планету.

Космічний зонд NASA Juno, що знаходиться на орбіті навколо Юпітера, знову встановив зв'язок з Землею після 8 прольотів навколо газового гіганта. Апарат успішно відправив новий пакет даних про атмосфері Юпітера і інші результати.

NASA вдалося встановити контакт з зондом після того, як 24 жовтня перервався зв'язок з ним. Ученим довелося чекати 31 жовтня, щоб повернути зв'язок з апаратом, який був заблокований сонцем. Juno обертається навколо Юпітера один раз кожні 53 дні, пролітаючи по еліпсоїді, яка виводить його далеко від планети, а потім дуже швидко наближає до вершин хмар. Наступний виток відбудеться 16 грудня.

Дані, отримані 31 жовтня, показують, що космічний корабель Juno успішно завершив свій восьмий науковий проліт над таємничими хмарними вершинами Юпітера, йдеться в заяві NASA.

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

"Вся наукові дані, зібрані під час прольоту, збережені в пам'ять Juno до дня, коли Юпітер виходить з сонячного з'єднання", – сказав новий менеджер проекту Juno Ед Херст з Лабораторії реактивного руху NASA в Пасадені, штат Каліфорнія.

Вчені вважають, що останні дані про атмосферу Юпітера виявляться неймовірними. У період, коли зонд прихований від Землі Сонцем, спроби відправляти інструкції зонду і отримувати дані не робляться, оскільки інформація може бути перекручена сонячним вітром.

Раніше портал "Знай.uа" сообщли, що дієта грізлі здивувала вчених.