NASA розкрило головну таємницю Сатурна

поділитись

0

0

Місія Кассіні пролила світло на деякі теорії

Космічна місія Кассіні, яка завершила 20-річну роботу у вересні цього року, допомогла вченим розгадати багато таємниць навколо газового гіганта- Сатурна та його супутників. Однією із таких загадок – кільця навколо планети.

Як повідомляють спеціалісти NASA , останні знімки, зроблені зондом Кассіні, загадкові кільця навколо Сатурна утримують сім супутників планети-гігантів.

Кільця відкрив Галілео Галілей ще у 17 столітті. Тоді вчений побачив у них три великі супутники. Дещо пізніше дослідник Крістіан Гюйгенс з'ясував, що ці об’єкти не мають нічого спільного із супутниками, а являють собою кола з криги та часток пилу.

Щодо походження кілець, то вчені досі не можуть дійти єдиної згоди. Деякі планетологи впевнені, що вони є уламками стародавньої протопланети, інші ж схиляються до теорії, що вони є наслідками якихось страшних катаклізмів, що відбулись не так давно.

А нещодавнє дослідження Кассіні взагалі загнало вчених у глухий кут. Апарат зафіксував, що Сатурн "висмоктує" рідину зі свої кілець. Це поставило перед дослідниками завдання з'ясувати, що є джерелом поповнення запасів криги на найбільшому кільці Е.

Крім того, спеціалістів турбує питання, чому кільця нікуди не зникли ще сотні мільйонів років тому, одразу після утворення. Дослідники NASA припускають, що "життя" кілець підтримують сім супутників гіганта. Вони затримують рух часток пилу та криги, таким чином, попереджуючи розпад кілець.

Ще однією таємницею, яку не вдається розкрити, залишається визначення продовження доби на планеті. Справа у тому, що тривалі дослідження магнітного поля Сатурна не принесли результатів. Вчені не змогли з'ясувати чи нахилена магнітна вісь відносно осі обертання.

Більше того, якщо такий нахил взагалі відсутній, це ставить під сумнів знання щодо механізму утворення магнітних полів планет, а це у свою чергу змусить вчених переглянути усі теорії щодо складу таких гігантів, як Сатурн, Юпітер та інші.

Дивіться, як Кассіні розкриває секрети Сатурна

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", супутник Сатурна Титан потерпає від страшних катаклізмів. Його поверхню роз'їдають метанові дощі.

Автор матеріалу: 
Ирина Дождева
Теги: 
Сатурн, NASA, Кассіні, кільця, таємниця, дослідження, космічна теорія
Вибір редакції, Політика
20.11.2017
Хараппські землероби знали секретний засіб від посух
0
0
03:37 21.11.2017
Мікропил може підніматися до 150 кілометрів над поверхнею Землі
0
0
01:55 21.11.2017
Мавпи змогли мутувати і пристосуватися
0
0
00:50 21.11.2017
Заразу принесуть тварини
0
0
22:10 20.11.2017