Астронавти NASA відмовилися від проекту місяцеходу Resource Prospector що досліджує поверхню супутника Землі, в тому числі в пошуку водню, кисню і води. Про це пише The Verge.

Співробітник Університету Центральної Флориди Філ Метцгер, який працював над місяцеходом, сказав виданню, що іншого аналогічного проекту космічне агентство не передбачає.

На його думку, відмова від Resource Prospector пов'язана з фінансами.

Спочатку місію готували у рамках проекту пілотованих польотів на Місяць, а потім передали у департамент наукових місій. Як вважає Метцгер, проект місяцеходу не збігся з пріоритетами департаменту.

Відмова від Resource Prospector суперечить розпорядженням президента США Дональда Трампа про освоєння земного супутника, у тому числі про повернення на нього астронавтів. Відповідну директиву Трамп підписав в кінці 2017 року.

Популярні новини зараз

У Росії підтвердили, що до кордонів України рухаються їх танки, БМП та "Іскандери"

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Блаженніший Святослав втратив маму після тривалої хвороби: інформація про прощання

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Показати ще

Вчені, які консультують NASA в місячних дослідженнях, 26 квітня направили голові агентства Джиму Бриденстайну лист, в якому попросили його розглянути можливість відновити Resource Prospector. Після цього на сторінці проекту на сайті NASA опублікували повідомлення, що деякі елементи місії будуть задіяні в інших проектах.

Нагадаємо, вчені місії NEOWISE опублікували дані, які були зібрані телескопом за чотири роки спостережень, і склали анімацію обертання тисяч астероїдів Сонячної системи.

Як повідомляється на сайті NASA, за цей час телескоп спостерігав за 29 375 об'єктів і зробив майже 2,5 мільйона знімків в інфрачервоному кольорі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", китайські вчені планують в 2019 році запустити місячний зонд "Чан'є-5", який, як очікується, принесе зразки місячного грунту на Землю.

Крім цього, у планах Китаю наприкінці 2018 року відбудеться запуск автоматичної міжпланетної станції "Чан'є-4" з посадковим модулем і місяцеходом. Зонд "Чан'є-4", як очікується, здійснить м'яку посадку на зворотному боці Місяця. Відомо, що на борту "Чан'є-4" буде розміщена наукове корисне навантаження з Нідерландів, Швеції, Німеччини та Саудівської Аравії.