Вплив господарської діяльності людства на планету настільки великий, що поступово призводить до потепління клімату. Такого роду зміни не пройдуть безслідно для самих людей. Глобальне потепління призводить до затоплення одних населених пунктів і опустелювання великих територій в іншій частині планети. Фахівці NASA створили трохи похмурий ролик, що демонструє зміну вигляду планети за останні 20 років.

Ролик був створений на основі зйомок супутників. Дані, які вчені отримали в результаті, представили жахливу картину змін. Основним експертом експерименту виступив океанограф Джеремі Уэрделл. За його словами, за два десятиліття помітно зменшилася кількість льодовиків і снігу в цілому, в Арктиці. Відповідно, територія полюсів стала менше. Також змінам піддалася життя у водах планети: кількість живих організмів і водоростей то збільшувалася, то зменшувалася, висновок про що можна зробити з кольору океанів. Різкий стрибок у цьому сенсі стався в екваторіальній зоні в 1997-1998 роках.

Відео було створено з метою допомогти рибній промисловості та іншим фахівцям стежити за станом вод сьогодні. Ролик буде доповнюватися і удосконалюватися з появою нових надчутливих супутників і комп'ютерних технологій.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про тканину, яка переможе спеку

Популярні новини зараз
Як нашвидкуруч зробити свічку без воску: "запчастини" знайдуться на будь-якій кухні До весни можемо не дотягнути: у "Нафтогазі" попередили про можливий "газовий блекаут" Зніміть, викиньте і спаліть: цей верхній одяг вийшов з моди - все від курток-тедді до парок Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще