За останнє двадцятиріччя обсяг зібраної в світі сільськогосподарської продукції зріс втричі, а кількість зрошуваних земель вдвічі. Промислове сільське господарство дозволяє нагодувати людство. Проте воно має свої значні мінуси, передає TheGuardian. Вже сьогодні третина всіх земель на планеті деградувала.

За загальним визнанням, найбільш постраждалою в цьому сенсі є Африка, а точніше її частина яка знаходиться південніше Сахари. В таких країнах як Судан і Чад проблеми з родючою землею призводять до збройних конфліктів. Однак значні проблеми спостерігаються і в Європі.

Штучне зрошення в поєднанні з використанням добрив, глибокою обробкою і не дотриманням режиму сівозміни виснажують землі. У кінцевому рахунку, аграрії, вичавивши з них все, відмовляються від них.

Експерти з Об'єднаного дослідницького центру Європейської комісії для земельної огляду ООН вважають, що зниження продуктивності у світі може спостерігатися на 20% орних земель, 16% лісових угідь, 19% лук і 27% пасовищ.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

Це впливає не тільки на виробництво продуктів харчування, але і на біорізноманіття, втрати вуглецю і стійкість до стихійних лих. Високий рівень споживання продукції в багатих країнах, таких як Великобританія, також є істотним чинником деградації ґрунтів у світовому масштабі.

Представники ООН вважають, що тиск на ґрунти буде збільшуватися, якщо в світі не знизитися споживання м'яса, не поліпшаться правила використання земель і не буде підвищена ефективність сільського господарства

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про те, як лісники в Україні відмічають професійне свято