За останнє двадцятиріччя обсяг зібраної в світі сільськогосподарської продукції зріс втричі, а кількість зрошуваних земель вдвічі. Промислове сільське господарство дозволяє нагодувати людство. Проте воно має свої значні мінуси, передає TheGuardian. Вже сьогодні третина всіх земель на планеті деградувала.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа загальним визнанням, найбільш постраждалою в цьому сенсі є Африка, а точніше її частина яка знаходиться південніше Сахари. В таких країнах як Судан і Чад проблеми з родючою землею призводять до збройних конфліктів. Однак значні проблеми спостерігаються і в Європі.
Штучне зрошення в поєднанні з використанням добрив, глибокою обробкою і не дотриманням режиму сівозміни виснажують землі. У кінцевому рахунку, аграрії, вичавивши з них все, відмовляються від них.
Експерти з Об'єднаного дослідницького центру Європейської комісії для земельної огляду ООН вважають, що зниження продуктивності у світі може спостерігатися на 20% орних земель, 16% лісових угідь, 19% лук і 27% пасовищ.
Це впливає не тільки на виробництво продуктів харчування, але і на біорізноманіття, втрати вуглецю і стійкість до стихійних лих. Високий рівень споживання продукції в багатих країнах, таких як Великобританія, також є істотним чинником деградації ґрунтів у світовому масштабі.
Представники ООН вважають, що тиск на ґрунти буде збільшуватися, якщо в світі не знизитися споживання м'яса, не поліпшаться правила використання земель і не буде підвищена ефективність сільського господарства
Раніше портал "Знай.ua" розповідав про те, як лісники в Україні відмічають професійне свято