Австралійські геологи виявили новий тип бактерій. Вони збирають дрібні крупинки золота і перетворюють у більш великі фрагменти. Це відкриття дозволить золотодобувним компаніям освоїти родовища, які раніше вважалися малоперспективними. Крім того, ця технологія може дозволити видобувати золото зі старої електроніки. Єдина проблема такого способу переробки електронного сміття полягає у тому, що бактерії працюють дуже повільно. Однак, як повідомляє сайт Телеграф, геологи планують залучити до проекту генетиків, яким під силу "прискорити" бактерії.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідзначимо, що в електронному смітті, старих мобільних телефонах, комп'ютерах, телевізорах тощо, викинутому в 2016 році у всьому світі, містилися цінні матеріали на суму 84 мільярди доларів, з яких 29 мільярдів припадає на вартість золота. "Зараз ми експериментуємо з електронним сміттям різного типу і розробляємо повний технологічний цикл видобування з нього золота, головними "дійовими особами" якого є нові бактерії" - розповідає доктор Оллі Круш (Dr Ollie Crush), вчений, що працює на новозеландському Монетному Дворі.
Знайдені бактерії працюють, переробляючи в своєму череві різні сплави і відфільтровуючи всі метали, крім золота. В результаті цього бактерія формує наночастицю із золота високої чистоти, яка прикріплюється до "зародку" майбутнього самородка. Це досить повільний процес, процедура повного вилучення золота з електронного сміття може тривати від 17 до 58 років, що дуже і дуже довго для того, щоб розглядати можливість практичного застосування "бактеріального" методу вилучення золота.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як астронавтів нагодують фекаліями