Команда вчених з Каліфорнійського університету, медичного інституту Говарда Хьюза і університету Джона Хопкінса, США створила тривимірну карту високої чіткості мозку фруктової мухи. На даний момент це найбільш повна карта мозку з коли-небудь створених.

Людський мозок дуже складний в будові, тому відобразити його настільки ж детально поки що не представляється можливим. Його відображення в деталях змогло б розкрити безліч таємниць. Проте вчені вже зробили величезний крок у цьому напрямку.

Тривимірне зображення показує кожний з 100 тисяч нейронів мозку фруктової мухи. Мозок комахи розміром з макове насіння, але при цьому досить складний в будові.

Дослідникам для створення найбільш повної картини довелося об'єднати близько 21 мільйона зображень. Вони були зроблені на більш ніж 7000 зрізах мозку.

Популярні новини зараз
Потап показав справжнє дно росіян, та їхню істину самоідентифікацію: "Таке тільки в росії можливе" Путіна рознесли в пух і прах після заяви пєскова: "Бабуїни-клоуни з прогнилими іклами" Ольга Сумська зізналася, як вона щаслива повернутися до своєї турецької "рутини": "Перший день, улюблена робота" Автор "Квартал 95" Валерій Жидков зізнався у власному безсиллі: довелося проміняти квартиру на вагон під землею
Показати ще

У результаті вчені змогли отримати фантастичну карту, яку можна наближати і розглядати окремі ділянки, які цікавлять. Вона настільки докладно, що можна буквально відстежити кожен нейрон.

Завдяки детальній карті мозку можна розглянути підключення кожного нейрона і більш пильно поглянути на роботу мозку.

"Мозок мухи ніколи раніше не був відображений в дозволі, яка дозволяє Вам бачити зв'язку між нейронами. Кожен раз, коли ви дивитеся на зображення з більш високим дозволом і більшою повнотою, ви будете відкривати для себе нові речі", - пояснює один з членів команди, нейробіолог Деві-Пліч з медичного інституту Говарда Хьюза в Меріленді.

Для того, щоб отримати повну картинку, дослідники використовували метод послідовної секційної просвічує електронної мікроскопії. Вони заповнили мембрани клітин важкими металами і позначили контури нейронів і синапсів, які їх з'єднують.

Після цього вчені пустили пучки електронів через мозок, які розсіювалися і відбивалися, коли потрапляли в метал. Цей процес схожий з рентгеном.

"Це дозволяє нам побачити пасма спагетті, які всі заплутані разом у великій мисці, яка є мозком", - додає Він.

Нагадаємо, вчені розповіли, що відбувається з свідомістю людини після смерті.

Як повідомляв Знай.иа, так виглядає загробний світ: пережив клінічну смерть актор почав малювати.

Також Знай.ua писав, що вчені встановили, коли починаються справжні спогади людини.