Команда вчених з Каліфорнійського університету, медичного інституту Говарда Хьюза і університету Джона Хопкінса, США створила тривимірну карту високої чіткості мозку фруктової мухи. На даний момент це найбільш повна карта мозку з коли-небудь створених.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЛюдський мозок дуже складний в будові, тому відобразити його настільки ж детально поки що не представляється можливим. Його відображення в деталях змогло б розкрити безліч таємниць. Проте вчені вже зробили величезний крок у цьому напрямку.
Тривимірне зображення показує кожний з 100 тисяч нейронів мозку фруктової мухи. Мозок комахи розміром з макове насіння, але при цьому досить складний в будові.
У результаті вчені змогли отримати фантастичну карту, яку можна наближати і розглядати окремі ділянки, які цікавлять. Вона настільки докладно, що можна буквально відстежити кожен нейрон.
Завдяки детальній карті мозку можна розглянути підключення кожного нейрона і більш пильно поглянути на роботу мозку.
"Мозок мухи ніколи раніше не був відображений в дозволі, яка дозволяє Вам бачити зв'язку між нейронами. Кожен раз, коли ви дивитеся на зображення з більш високим дозволом і більшою повнотою, ви будете відкривати для себе нові речі", - пояснює один з членів команди, нейробіолог Деві-Пліч з медичного інституту Говарда Хьюза в Меріленді.
Для того, щоб отримати повну картинку, дослідники використовували метод послідовної секційної просвічує електронної мікроскопії. Вони заповнили мембрани клітин важкими металами і позначили контури нейронів і синапсів, які їх з'єднують.
Після цього вчені пустили пучки електронів через мозок, які розсіювалися і відбивалися, коли потрапляли в метал. Цей процес схожий з рентгеном.
"Це дозволяє нам побачити пасма спагетті, які всі заплутані разом у великій мисці, яка є мозком", - додає Він.
Нагадаємо, вчені розповіли, що відбувається з свідомістю людини після смерті.
Як повідомляв Знай.иа, так виглядає загробний світ: пережив клінічну смерть актор почав малювати.
Також Знай.ua писав, що вчені встановили, коли починаються справжні спогади людини.