Лапландія вважається країною чудес. Саме тут проходила більша частина сюжету казки "Чудесна мандрівка Нільса з дикими гусьми". Тут же за переказами знаходиться резиденція і майстерня Діда Мороза. Насправді, Лапландія ніколи не мала самостійної державності і є заполярною областю, розділеною на сьогоднішній день між Норвегією, Швецією, Фінляндією і Росією. Однак чудесні події тут все-таки відбуваються. Так, минулої ночі тут був зафіксований політ метеора. Як повідомляють російські ЗМІ, небесний гість потрапив в об'єктиви автомобільних відеореєстраторів декількох держав.

У ніч на 17 листопада над Фінляндією, Норвегією та Мурманської областю пролетів метеор. Він потрапив на відеореєстратори фінських і російських автомобілістів. За словами очевидців, нічне небо на кілька секунд стало червоним, а потім стався яскравий спалах.

"З 17 листопада на 18 листопада прийдеться максимум метеорного потоку Леоніди, одного з найпотужніших метеорних потоків на небі, в цьому потоці багато яскравих частинок", - розповів астроном Віктор Трошенков. Він додав, що метеор безпечний для людей. За словами професора університету Оулу Юрки Маннінен, метеор летів зі швидкістю звуку. Фінські експерти припускають, що об'єкт важив близько 10 кілограм.

Популярні новини зараз

"Покажіть оригінал": Надя Савченко пояснила на камеру, чому "підробила" ковід-сертифікати

У Путіна "впав" Кремль

Наталя Могилевська показала, яка з неї "господиня": павуки на люстрі і павутина по кутах

Штрафи 51 тисяча гривень і техогляд за новими правилами: за що можуть забрати авто і які перевірки потрібно пройти

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про землетрус в Азії