Перший в Європі закон, що дозволяє приватним компаніям вести видобуток корисних копалин в космосі, схвалили у Люксембурзі.

Уже з 1 серпня цього року там почнуть діяти процедури затвердження космічних видобувних проектів, а також порядок комерційного використання ресурсів та принципи контролю за реалізацією проектів, передає Metalinfo.

Новий закон передбачає вивчення та комерційне використання кількох тисяч астероїдів, комет і великих метеоритів, орбіта яких знаходиться в безпосередній близькості від Землі з можливим наближенням до неї на відстань до 450 тисяч кілометрів.

На думку фахівців, чимало астероїдів мають у своєму складі величезні запаси такиз металів як нікель, кобальт, вольфрам тощо.

Ініціативу Space Resources.lu уряд Люксембургу запустив ще в минулому році. У ній ішлося про підтримку досліджень у сфері космічного видобутку корисних копалин і початок розробки законодавства у цій сфері. Уже незабаром американські компанії Deep Space Industries і Planetary Resources, що займаються такими ж проектами, відкрили свої філії у цій міні-країні.

Популярні новини зараз

Які зміни очікують українців з 1 серпня - все через пандемію

Повелителю вовчиць Олегу Виннику — 48: найнесподіваніші факти про зірку

Тіна Кароль у прозорій сукні зробила українцям несподіваний сюрприз: "Вибух драйву"

Юлія Мендель відверто зізналася, чому пішла від Володимира Зеленського: "Колосальне навантаження"

Показати ще

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", австралійські вчені придумали спосіб утилізації космічного сміття.