Група розробників під керівництвом Алі Силбурта з Університету штату Пенсільванія використовувала штучну нейронну мережу для виявлення кратерів на Місяці. Дані для нейромережі були взяті із супутників, які регулярно фотографують Місяць.

На думку дослідників, це зручніше, ніж звичайні фотографії, так як у випадку з картою височин на зовнішній вигляд кратера не впливає кут падіння сонячних променів.

Тестування на зображеннях нової ділянки Місяці показали, що комп'ютер здатний виявити 92% кратерів. Ручна перевірка даних показала, що частка помилок становить всього 11%. Крім того, нейронна мережа відкрила близько шести тисяч раніше невідомих кратерів, заощадивши астрологам величезну кількість часу і сил.

Алгоритми штучного інтелекту все частіше використовуються астрономами. Наприклад, з їх допомогою вчені запропонували передбачати орбіти потенційно небезпечних комет. Крім того, комп'ютер вже використовувався для визначення складу атмосфер екзопланет і відстеження руху зірок в галактиці.

Популярні новини зараз

Наталя Могилевська зіткнулася з несправедливістю і попередила українців

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Будівельник з Львівщини закохав у себе Тіну Кароль на "Голос країни": Балан так не вміє

Дан Балан показав Тіні Кароль, що таке справжній "Скандал"

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що слідом за компанією Ілона Маска SpaceX журнал Playboy видалив свій аккаунт з Facebook на тлі скандалу з витоком персональних даних користувачів.

Керівництво популярного чоловічого журналу заявило, що видаляє свою сторінку через гучного скандалу з витоком персональних даних.