Вченим із Національного астрофізичного інституту в Болоньї вдалося знайти свідчення наявності рідкої води на Марсі.

Так, озеро діаметром близько 20 кілометрів розташовується під льодом на Південному полюсі Червоної планети. Наголошується, що це перше свідчення наявності рідкої води на Марсі на даний момент, пише ВВС.

Раніше дослідникам вдавалося знайти сліди існування річок і озер на Марсі в минулому. Разом з тим, клімат Червоної планети істотно змінився з тих пір, став більш холодним через виснаження її атмосфери, тому вода на планеті присутня в крижані шапці на полюсах. Невелика кількість води присутня також в атмосфері Червоної планети.

Відкриття було зроблено за допомогою радару апарату Mars Express orbiter. Дослідники проаналізували знімки, і встановили, що в певному регіоні сигнал радара змінювався, що стало свідченням наявності води під поверхнею Червоної планети.

"Ймовірно, це не дуже велике озеро. Ми дійсно класифікуємо як об'єкт водойма. Це озеро, а не просто тала вода, яка заповнює якийсь простір між льодовиком і скелею, як це іноді буває на Землі", - зазначив провідний автор дослідження Роберто Орсеи.

Популярні новини зараз

Зеленський неочікувано дав фору онкохворій Заворотнюк

Лазарєв вперше заговорив про весілля з Лорак, фанати приголомшені: "Абсолютно щасливий!"

Прогноз погоди для всієї України на 11 грудня: зима всерйоз вступила в свої права, коли прийдуть справжні морози

У Чехії обстріляли університетську лікарню: є жертви

Показати ще

Виявлене озеро розташовується на глибині близько 1,5 кілометрів під Південним полюсом. Вченим не вдалося точно визначити його глибину, але, ймовірно, вона становить близько метра.

27 травня міжнародна група вчених провела комплексний аналіз поверхні Марса і виявила скам'янілості, в яких, імовірно, могли зберегтися сліди життя. За словами дослідників, виявлені ними поклади заліза нагадують залишки на Землі, в яких знаходилися копалини.

У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлено анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.

Нагадаємо, що NASA відправить робота у самісіньке пекло – до Сонця.

Як повідомляв портал Знай.uа, астрономи "розкололи" Юпітер.

Також портал Знай.uа писав, що марсохід Curiosity натрапив на якісь дивні скелі, які не зміг пробити.