Дивну фотографію з червоної планети надіслав NASA Mars Reconnaissance Orbiter. Зараз на Південний полюс марса поступово приходить весна і Сонце розтоплює крижану шапку з вуглекислого газу, яка покриває цей регіон.

З-під крижаної шапки починають показуватися чорні "павуки". Хоча це не ті звичні нам створення з вісьмома лапами, а лише природне явище червоної планети.

Павукоподібні формування являють собою активний сезонний процес на поверхні Марса. Відомо, що на планеті занадто низький тиск для того, щоб лід міг перейти в рідку форму, він поступово нагрівається, переходить у газоподібну форму і накопичується під поверхнею.

Він досить активно накопичується і грунт в якийсь момент не витримує внутрішнього тиску газу і починає тріскатися, випускаючи вуглекислий газ в атмосферу.

Популярні новини зараз
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Показати ще

Саме вуглекислий газ, виштовхнутий на поверхнею і набуває на неї павукоподібні форми.

Фотографія була зроблена зондом 13 травня 2018 року, однак опублікована на сайті агентства через два місяці.

Дивіться: життя на Марсі - реальність чи фантастика?

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" зовсім скоро, 27 липня відбудеться "велике протистояння" Марса. То значить, що Червона планета буде знаходитися на одній лінії з Сонцем і Землею і на мінімальній відстані від нашої планети.

Відомо, що зараз Марс по яскравості свого світла поступається лише превеликий Юпітеру. Фотограф Алан Дайер розповів, що в залежності від того, як Марс сходить на південному сході, на поверхні води можна побачити блискучу доріжку, як від Місяця.

Зазвичай подібні "доріжки світла", які викликаються відбиттями від маленьких гребінців хвиль, що утворюють тільки Сонце і Місяць (рідко ще Венера і Юпітер). Але тепер така доріжка з'явилася і у Марса.