Дивну фотографію з червоної планети надіслав NASA Mars Reconnaissance Orbiter. Зараз на Південний полюс марса поступово приходить весна і Сонце розтоплює крижану шапку з вуглекислого газу, яка покриває цей регіон.

З-під крижаної шапки починають показуватися чорні "павуки". Хоча це не ті звичні нам створення з вісьмома лапами, а лише природне явище червоної планети.

Павукоподібні формування являють собою активний сезонний процес на поверхні Марса. Відомо, що на планеті занадто низький тиск для того, щоб лід міг перейти в рідку форму, він поступово нагрівається, переходить у газоподібну форму і накопичується під поверхнею.

Він досить активно накопичується і грунт в якийсь момент не витримує внутрішнього тиску газу і починає тріскатися, випускаючи вуглекислий газ в атмосферу.

Популярні новини зараз

Віра Кекелія з "Жіночого кварталу" відрізала чоловіку гідність: "Горішок міцний"

Помер зірка серіалів і кіно, серце не витримало

Зірку "Глухаря" Дмитра Гусєва знайшли мертвим біля знімального майданчика

Легенда МастерШеф Ектор Хіменес-Браво зняв труси і сполошив українок: "Козловський вкусив?"

Показати ще

Саме вуглекислий газ, виштовхнутий на поверхнею і набуває на неї павукоподібні форми.

Фотографія була зроблена зондом 13 травня 2018 року, однак опублікована на сайті агентства через два місяці.

Дивіться: життя на Марсі - реальність чи фантастика?

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" зовсім скоро, 27 липня відбудеться "велике протистояння" Марса. То значить, що Червона планета буде знаходитися на одній лінії з Сонцем і Землею і на мінімальній відстані від нашої планети.

Відомо, що зараз Марс по яскравості свого світла поступається лише превеликий Юпітеру. Фотограф Алан Дайер розповів, що в залежності від того, як Марс сходить на південному сході, на поверхні води можна побачити блискучу доріжку, як від Місяця.

Зазвичай подібні "доріжки світла", які викликаються відбиттями від маленьких гребінців хвиль, що утворюють тільки Сонце і Місяць (рідко ще Венера і Юпітер). Але тепер така доріжка з'явилася і у Марса.