Приблизно чотири сотні тисяч років тому, в історії людства настала істотна епоха інновацій. Наші предки більше не задовольнялися великими сокирами з каменю, які прослужили їм понад 1 млн років, вирішили створити набагато зручні і більш хитромудрі вироби з каменю. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСтворені нові знаряддя праці, стали набагато практичними, транспортабельні і вимагали більш складних навичок обробки первинних матеріалів. Поява цих технологій є умовним вододілом між середнім палеолітом і попередньої ашельского культурою. Вчені-палеоантропологи називають цей період істотним еволюційним стрибком в історії еволюції людини. Знаряддя з каменю, виготовлені так званим леваллуазькі способом, який полягає в отриманні широких і гострих отщепов від ядра каменю, вважалося, виявилися на території Індії приблизно сто восьмідесят тисяч років тому.
Цими інструментами людство зробило еволюційний стрибок
Однак, група фахівців знайшла такі інструменти, які майже на двісті тисяч років старше. Тоді на території сучасної Індії жили архаїчні види людей - архантропи. Але чи змогли вони самостійно осягнути цю важливу еволюційну техніку? Питання залишається відкритим.
Дебати про те, як людство освоїло нові технології обробки каменю, тривають багато десятиліття. Одна доктрина стверджує, що наші давні предки, що йдуть в ногу з часом Homo Sapiens змогли здійснили цю "науково-технічну" революцію в місці свого походження - Африці, звідки рознесли її по всьому іншому світу під час наступних міграцій. Друга гіпотеза доводить, що її створили не Homo Sapiens, а раніше вимерлий вид архаїчних людей - загальний предок нинішніх жителів нашої планети і неандертальців, який можливо і передав ноу-хау нащадкам. Є ще третя доктрина, якої дотримуються багато вчених і вона полягає в тому, що різні групи людей відкрили для себе нову технологію виготовлення кам'яних інструментів незалежно один від одного.
У статті, опублікованій в журналі Nature Кумар Ахілеші і Шанті Папп з індійського Центру вивчення людського спадщини Шарма в Індії розповідають про відкриття кам'яних знарядь праці в місцевості Аттірампаккам на південно-східному узбережжі Індії, яким приблизно від триста вісімдесят п'ять тисяч років.
Ці унікальні знахідки, за даними групи дослідників, що мають елементи технологій епохи середнього палеоліту, зокрема так звану індустрія Леваллуа обробки каменю, яка дозволяла отримувати тонкі, широкі і гострі відщепи з кам'яного ядра. Археологи оцінили вік знахідок за допомогою техніки люмінесцентного датування. Якщо вони не помилилися, то знаряддя з Аттірампаккаму є найстарішими середньопалеолітичними артефактами в Індії, які, можливо, старше попередніх рекордсменів майже на двісті тисяч років.
Знахідки з Аттірампакаму відрізняються від знарядь праці на основі попередньої ашельской технології з тієї ж стоянки. Раніше вчені вважали, що поява леваллуазькі технології на територіїї Індії пов'язана з приходом людини розумної з Африки близько ста двадцяти п'яти тисяч років тому. Але якщо люди вже створювали такі знаряддя триста вісімдесят п'ять тисяч років тому, то гіпотеза міграції технологічно розвинених людських видів вимагає більш детального перегляду.
Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", вчені розкрили секрет єгипетської цивілізації.